Tvoj vzťah skončí vtedy, keď prestanete medzi sebou komunikovať. Keď prestanete hovoriť o tom, čo vás fascinuje, čo vás ženie dopredu, čo je váš sen.  

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď už nebudete stáť o spoločnú budúcnosť. Vtedy, keď už nebudeš mať chuť niečo riešiť a uvažovať o vašich spoločných plánoch do budúcna.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď tvoj partner už nebude tvoj najlepší kamarát, ktorému budeš môcť veriť.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď mu ako prvému nezavoláš, keď sa ti niečo podarí alebo naopak, keď ti niečo nevyjde.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď začneš všetkým hovoriť o svojich problémoch, okrem neho.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď do neho prestaneš dávať energiu a bude ti úplne jedno, kde sa tvoj priateľ momentálne nachádza a čo robí.

zdroj: unsplash.com

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď nebudeš mať problém stretávať sa s inými mužmi a nebudeš mať výčitky z flirtovania.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď už nebudete nachádzať spoločnú reč a uvedomíš si, že už nemáte nič, čo by ste mohli spol zdieľať.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď budeš mať pocit, že si na ňom až moc závislá a nie si samostatná bytosť, ktorá rozmýšľa za seba.

„Druhou najobvyklejšou predstavou o láske je tá, že závislosť je láska. Psychiatri sa s ňou stretávajú denne. V najkrikľavejšej podobe ju vídame u osôb, ktoré sa po rozchode s partnerom pokúsia o samovraždu, prípadne sa tým vyhrážajú, alebo sa ocitnú v ohromujúcej depresii. To, čo popisujete, je parazitizmus, nie láska. Ak potrebujete k svojmu prežitiu inú osobu, potom na tejto osobe parazitujete. Váš vzťah potom nie je otázkou voľby, nie je v ňom žiadna sloboda. Je to skôr nutnosť než láska. K láske patrí možnosť slobodne si vybrať.“– Morgan Scott Peck

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď usúdiš, že neexistuje ani jediná vec, ktorá by ťa pri ňom držala a že váš vzťah je len akýmsi zvykom, ktorý by ti neskôr ani nechýbal.

Tvoj vzťah skončí vtedy, keď zistíš, že si pripravená posunúť sa ďalej a chcela by si nový vzťah.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.