Photo by Steven Aguilar on Unsplash.com

Keď sa zamiluješ prvýkrát, všetko je pre teba nové. Ten pocit zamilovanosti si nikdy predtým nezažila, tak nevieš, aké je to milovať niekoho. Postupne sa do toho dostaneš a zistíš, že to nie je také ťažké.

Prvá láska je najúprimnejšia, aj keď sa možno neskončí dobre. Naučí ťa, že si hodná lásky a že všetko, čo sa deje, sa deje preto, pretože ťa má niekto rád.

Po prvom zlomenom srdci však nebudeš chcieť pri sebe žiadneho muža. Bude trvať dlho, kým sa z toho dostaneš, no prežiješ to.

Potom príde láska a muž, ktorý bude o čosi viac dospelejší, no aj viac neistejší. Už na sebe nebudeš mať ružové okuliare a budeš vedieť, že sa možno rozídete. Preto, keď sa to stane, bude to bolieť trochu menej. Možno nebudeš smutná, pretože na to budeš pripravená. Táto láska ti zahojí rany a naučí ťa, že po zlom období príde dobré obdobie. Tento muž ti do srdca vleje opäť lásku a schopnosť milovať.

Tretia láska už nebude pekná a ani dobrá. Možno príde skôr, možno neskôr. Bude zaobalená do „lásky“, avšak bude to len žiarlivosť a manipulácia. Bude to toxická láska, ktorá ťa trochu zničí, alebo z teba spraví silnejšiu osobu. Táto láska ťa naučí, že nie každý ťa bude milovať úprimne a z hĺbky srdca.

Avšak po tomto všetkom stretneš muža a lásku, ktorá sa nebude na nič hrať. Ktorá bude úprimná a len tvoja. Pri ktorej budeš presne vedieť, čo chceš a čo nechceš. Ktorá nebude zapaľovať mosty, ale bude hasiť požiare. Bude pokojná ako potok v lete, pretože sa nebude nikam ponáhľať. Táto láska pri tebe zostane už navždy.

Dá ti vieru, že každý si zaslúži dobrý koniec, bez ohľadu na to, čo si prežil. Dá ti slobodu, pretože bude vedieť, že dobrí ľudia nakoniec vždy skončia s dobrými ľuďmi. Dá ti istotu, že bude pri tebe stáť v dobrom aj v zlom a neopustí ťa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating