Ako často by sme si mali umývať vlasy? Táto otázka trápi nejednu z nás. Hovorí sa, že by sme tak mali robiť 2 – 3 razy do týždňa, no viac záleží na tom, aký typ máš a akým činnostiam sa venuješ. Portál Bright Side na to našiel odpoveď. 

Riadiť sa môžeš aj podľa typu svojej koruny krásy. Čím hrubšie, kučeravejšie, zničenejšie alebo suchšie vlasy sú, tým ich treba umývať menej častejšie. Ak sú veľmi jemné, môžeš mať pocit, že sa ti rýchlejšie mastia. Ľudia s mastnými vlasmi to poznajú tiež, že najradšej by si hlavu zmyli každý deň. Nie je to však úplne správne.

Keď to budeš robiť na dennej báze, odstrániš prirodzený kožný maz, ktorý pokožku hlavy chráni. Tá sa môže vysušiť a začať produkovať ho ešte viac. Preto by si mala umývanie opakovať každé 2 až 3 dni. Medzi jednotlivými umytiami si môžeš pomôcť napríklad suchým šampónom.

Neplatí to v prípade, ak pravidelne cvičíš. Ak chodíš do fitka napríklad každý deň, po každom cvičení by si mala navštíviť aj sprchu. Pokožku hlavy ochrániš pred plesňovými infekciami a upchatými pórmi, čo by mohlo spomaliť rast vlasov alebo spôsobiť dokonca ich vypadávanie.

Pravidelné umývanie je potrebné aj v tom prípade, ak používaš veľké množstvo kozmetických produktov. Vosky, gély či laky ich zaťažujú a oslabujú. Zostatok výrobkov sa môže nahromadiť na pokožke a spôsobiť svrbenie, preto by si si mala po každom takto upravenom účese vlasy zmyť.

Nad menej častým umývaním by si mala porozmýšľať aj v prípade, ak si sa farbila. Postaráš sa tak o dlhšiu výdrž farby. Každým zmytím by sa jej intenzita totiž vytrácala.

Odsleduj si, čo tvojim vlasom vyhovuje najviac. Môžeš prípadne vyskúšať aj metódu bez používania šampónu, kedy svoju hrivu opláchneš len vodou.

Zdroj: Bright Side

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.