Určite si už niekde zachytila, že vlasy sú korunou krásy. Vieš ale, ako sa o túto ženskú pýchu patrične postarať? Možno si myslíš, že robíš všetko v poriadku, každý deň si umývaš vlasy, aby si ich mala neustále krásne, no pritom si ani neuvedomuješ, ako veľmi im ubližuješ. A nie si v tom sama. Skúsená kaderníčka nám prezradila najčastejšie prehrešky, ktorých sa ženy dopúšťajú v súvislosti so svojimi vlasmi.  

Ako často si umývaš vlasy? Medzi ženami sa neustále šíri klamlivá informácia, že vlasy by sme si mali umývať každý deň. Optimálne je umývať si ich dvakrát do týždňa, čo nám potvrdila aj kaderníčka Veronika Bargelová. No obyčajný šampón ani zďaleka nestačí.

Najlepšie je používať šampóny bez sulfátov a silikónov, ktoré síce menej penia, ale nezaťažujú vlasy tak, ako prípravky plné chémie. Nemala by si zabúdať ani na balzam alebo masku, predovšetkým, ak máš vlasy farbené. Kondicionér, balzam či maska uzatvoria vlas, ktorý sa používaním šampónu otvoril. Ak tieto prípravky nepoužiješ, tvoje vlasy budú náchylnejšie k lámaniu a poškodzovaniu.

zdroj: unsplash.com

Veľmi častým prehreškom sú podľa Veroniky aj zle umyté vlasy. Myslíš si, že na umytí vlasov nie je žiadna veda? Omyl. Niektoré ženy si nedostatočne vypláchnu šampón či iné prípravky z vlasov, v dôsledku čoho sú vlasy polepené a ťažko sa s nimi pracuje. Ak sa ti nabudúce nebudú dať vytvarovať dokonalé vlny, práve zle umyté vlasy môžu byť toho príčinou.

Chybou je tiež používanie príliš horúcej vody. Ideálne je používať vlažnú vodu, no nie je na škodu, ak si pri oplachovaní striedaš vlažnú a chladnejšiu vodu. Ide o jednoduchý trik, vďaka ktorému by sa tvoje vlasy mali mastiť o čosi menej. Nielen horúca voda, ale aj horúci vzduch tvojim vlasom škodí. Ak si ale nevieš predstaviť svoj deň bez žehličky či kulmy, zaobstaraj si aj prípravok na ochranu vlasov pri tepelnej úprave.

zdroj: pexels.com

Ako často navštevovať kaderníctvo?

Ak už si so svojou korunou krásy nevieš dať rady, určite neodkladaj návštevu profesionálneho kaderníckeho salónu. Veľa z nás túto návštevu odkladá do poslednej chvíle a kaderníčka musí kriesiť naše vlásky doslova v hodine dvanástej. Vedela si o tom, že končeky je ideálne podstrihávať aspoň raz za dva mesiace? Prípadne trochu aj pri farbení, kedy predovšetkým končeky bývajú najviac vysušené. A práve s farbením sa spája ďalší častý prehrešok.

V dobrej viere ušetriť pár eur navyše, si ženy zvyknú farbiť vlasy doma, no nie vždy to musí dopadnúť podľa ich predstáv. Následne pobežia do najbližšieho kaderníctva, kde sa z kaderníčky stáva doslova kúzelníčka, ktorá sa snaží aspoň čo to zachrániť. Určite sa stalo niekedy aj tebe alebo tvojej kamoške, že po domácom farbení vám ostali len oči pre plač. Nie všetky farby, ktoré sú v drogériách dostupné, sú aj kvalitné a každé vlasy môžu na ich použitie reagovať úplne odlišne. Ak ti to teda financie dovoľujú, určite sa oplatí radšej zainvestovať do pravidelných návštev profesionálneho salóna.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.