Lesklé vlasy

Mať lesklé a zdravé vlasy je sen snáď každej ženy. Na to, aby si dosiahla korunku krásy, po ktorej tak nesmierne túžiš, nestačí len kvalitný kaderník či drahý šampón. Detaily, ktoré vplývajú na vlasy si možno ani neuvedomuješ a robíš ich vždy, keď si umývaš alebo umyješ vlasy.

Na čo dávať pozor a ako si správne ošetrovať vlasy po každom umytí, aby si zachovala ich maximálnu vitalitu a krásu?

Používaj správny kondicionér

Pre tvoj typ vlasov si vyber, čo najvhodnejší kondicionér alebo balzam na vlasy. Ak sú tvoje vlasy jemné, kupuj si jemnejšie verzie kondicionéra. Ak sú tvoje vlasy práve naopak, hrubšie a suché, siahni po bohatšom zložení prípravku.

Žena má rozfúkané vlasy
zdroj: Pexels/Maksim Goncharenok

Kondicionér je najlepšie nanášať na vlhké vlasy, ktoré si predtým zľahka vysušíš uterákom. Následne nanes balzam alebo kondicionér na končeky vlasov, ale dávaj pozor na vlasovú pokožku, kde by sa ti mohli upchať póry.

Dbaj na správnu teplotu

Rovnako ako na pokožku, aj na vlasy vplýva vysoká teplota vody. Mysli na to, že vlasová pokožka môže byť miestami citlivejšia a horúca voda jej moc neprospieva. Na fén dávaj obzvlášť pozor. Pri sušení fénom, používaj stredne teplý vzduch a drž ho v dostatočnej vzdialenosti od vlasov a tvojej pokožky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty