Lesklé vlasy

Výber správneho uteráka

Vlasy nikdy nemaj zabalené v uteráku dlhšie ako päť minút. Snaž sa sledovať aj svoju pokožku hlavy, pretože práve tá zodpovedá kvalite tvojich vlasov. Používaj uteráky, ktoré sú vyrobené z jemného materiálu alebo z ľahkého mikrovlákna. Sú šetrnejšie a vlasy po nich nebudeš mať krepovité.

Stereotypy o ženách
zdroj: Pexels/Solomiya Bilotska

Použi správne prípravky

Olej na vlasy a ochranný sprej pred tepelným upravovaním ti nesmie chýbať v tvojej vlasovej rutine. Na suché končeky môžeš po umytí aplikovať niekoľko kvapiek oleja, práve on pomôže uzamknúť vlhkosť a minimalizuješ poškodenie tvojich vlasov.

Ak si zvykneš vlasy žehliť alebo natáčať, nezabudni si pred tým nastriekať ochranným sprejom proti teplu, aby si si nepoškodila svoju krásnu hrivu. Skvelým pomocníkom dokáže byť aj brazílsky keratín, o ktorom sa dočítaš v našom nedávnom článku.

Výber správneho hrebeňa

Pramene vlasov by si si mala rozčesávať pred aj po umytí. Podstatnou súčasťou starostlivosti je správne zvolený hrebeň. Kúp si taký, ktorý bude mať väčšie rozostupy medzi zubami. Vďaka nemu si jednoduchšie rozčešeš vlasy a obmedzíš trhanie a ťahanie.

A nakoniec, nezabudni pravidelne navštevovať kaderníčku. Tá ti nielen podstrihne pramene, aby ťa zbavila rozštiepených končekov, ale taktiež ti odborne poradí, čo je pre tvoje vlasy najvhodnejšie. Takto rýchlejšie dosiahneš zdravé a lesklé vlasy.

Nezúfaj, každým krokom si bližšie k dokonalým a zdravým vlasom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty