chyby v líčení

Leto je čas radosti, oddychu a dovoleniek. S teplými slnečnými dňami prichádza aj potreba prispôsobiť našu rutinu krásy a starostlivosti o seba. Mnohé z nás aj napriek tomu robia počas leta rôzne chyby v líčení alebo iných beauty oblastiach. Tu je prehľad niektorých z nich a tipy, ako sa im vyhnúť.

Nedostatočná ochrana pred slnkom

Slnečné lúče sú v lete intenzívnejšie a môžu poškodzovať našu pleť. Nedostatočná ochrana pred slnkom môže viesť k popáleninám, pigmentovým škvrnám a predčasnému starnutiu pleti.

Používaj širokospektrálny ochranný faktor (SPF) aspoň 30 alebo vyšší a nanášaj ho pravidelne každé 2 až 3 hodiny. V našom nedávnom článku nájdeš tipy, ako si vybrať ten vhodný pre teba.

Príliš ťažký make-up

V lete sa odporúča minimalizovať používanie ťažkých a mastných make-upových produktov, ktoré môžu upchávať póry a vyvolávať vznik akné. Namiesto toho sa sústreď na ľahké produkty, ako napríklad BB krémy, ktoré poskytujú rovnomerné krytie a zároveň hydratujú pleť.

Žena v slamenom klobúku
zdroj: Pexels/Alexander Stemplewski

Zabúdanie na hydratáciu

Letné teploty môžu viesť k dehydratácii pleti. Pitie dostatočného množstva vody je kľúčové pre udržanie hydratovanej pleti. Okrem toho môžeš použiť aj hydratačné a termálne spreje, ktoré sú skvelé aj na osvieženie.

Nekonzistentná starostlivosť o pleť

Mnohé z nás majú v lete zlé návyky, ako je napríklad spanie s make-upom alebo vynechávanie krokov v starostlivosti o pleť. Snaž sa tieto chyby v líčení a rutine eliminovať. Dôležité je si ponechať pravidelnú rutinu čistenia a hydratácie pleti. Dodržiavanie tejto rutiny pomáha udržiavať pleť čistú a zdravú.

Nechránené oči

Slnečné lúče môžu poškodiť aj naše oči. Preto je dôležité používať slnečné okuliare s dostatočnou ochranou pred UV žiarením. Vyber si okuliare s UV filtrom aspoň 400 a nos ich pravidelne.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty