Tiež si zvykneš hovoriť, že aby si ráno ušetrila čas, vlasy si umyješ radšej večer pred spaním? Pokiaľ ti stihnú uschnúť, je to úplne v poriadku, no ak chodíš do postele s mokrou hlavou, môžeš si navodiť viaceré problémy.

Sťažuješ sa, že tvoje vlasy nie sú také pekné, ako by si chcela? Práve spánok s mokrými vlasmi môže byť dôvodom. Mokré vlasy sú krehkejšie a sú viac náchylnejšie k lámaniu. Najhoršie sú na tom končeky, ktoré sa môžu začať štiepiť rýchlejšie.

Ak pôjdeš spať s mokrými vlasmi, ráno budeš mať problém pekne ich rozčesať, čím si ich tiež môžeš polámať a navyše, budú ti viac elektrizovať a tebe tak na hlave vznikne „výbuch“, ktorý bude náročné skrotiť. Niektoré ženy majú pri spaní s mokrými vlasmi opačný problém, a to, že ich vlasy sú úplne spľasnuté a bez objemu. Tak či onak, vlasy nebudú vyzerať pekne a budeš sa musieť veľmi snažiť, aby si z nich vyčarovala dobre vyzerajúci účes.

zdroj: freepik.com

Spánok s mokrou hlavou môže okrem polámaných vlasov spôsobiť aj iné zdravotné problémy. Určite dobre vieš, že baktériám sa viac darí vo vlhkom prostredí. Predstav si teraz svoj vankúš, ktorý od vlasov navlhne a rozmnožia sa v ňom rôzne baktérie, ktoré sa budú dotýkať nielen tvojich vlasov, ale aj pokožky na tvári. Vzniknúť tak môžu rôzne zápaly či iné kožné ochorenia.

Ak budeš mať v izbe chladnejšie, môžeš dokonca aj prechladnúť, pretože hlavu budeš mať kvôli mokrým vlasom studenú oproti zvyšku tela. Už naše maminy či staré mamy nám hovorili, že s mokrou hlavou nemôžeme chodiť von, lebo ochorieme. Tak prečo by si chcela takto riskovať? Taktiež ti to môže spôsobiť nepekné bolesti hlavy, s ktorými budeš počas dňa fungovať len ťažko.

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Čo nám z toho všetkého vyplýva? Že ušetriť ráno pár minút určite nestojí za to, aby si musela ísť spať s mokrými vlasmi. Sama vidíš, že to má viac negatív než výhod. Najlepšie je naozaj umyť si ich v predstihu, aby ti stihli prirodzene uschnúť, pretože ani časté fénovanie nie je pre vlasy vhodné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.