Pevne veríme, že si sa vďaka nášmu predošlému článku poučila a už nechodievaš spávať s mokrými vlasmi. Ak však namiesto toho dávaš svoje vlasy do copu, dopúšťaš sa tiež chyby, kvôli ktorej si pomaly ničíš svoje vlasy.

Tiež sa čuduješ, prečo tvoje vlasy stratili lesk, zrazu sú suché, zničené a začali ti vo väčšej miere vypadávať? Môže za to práve spánok s vlasmi v copíku. Ide o to, že keď sa v noci otáčaš, tvoje vlasy sa tak stále šúchajú po vankúši a keďže sú spojené gumičkou, ničia sa na jednom mieste.

Ak ich máš silno stiahnuté, môže ťa z toho začať bolieť aj hlava. Tvoje vlasy sa týmto ničia, môžu začať vypadávať a budú vyzerať hlavne sucho a nezdravo. Dokonca to môže spôsobiť aj alopéciu, teda vypadávanie vlasov až plešatosť na jednom mieste.

zdroj: Photo by Deena from Pexels

Ako proti tomu bojovať?

Opýtali sme sa kaderníčky, aby nám poradila, ako sa o svoje vlasy počas noci starať. Odporúča chodievať spávať so suchými a rozčesanými vlasmi, prípadne si ich môžeš dať do voľného vrkoča. Za poškodené vlasy dokonca môže aj suchý vzduch v izbe. Ak s tým máš problém, vyskúšaj zvlhčovač vzduchu, ktorý môže urobiť hotové zázraky.

Suché vlasy podľa nej môže spôsobovať aj nesprávna obliečka na vankúš. Väčšinou zvykneme používať bavlnené, ktoré sú síce príjemne mäkké, no pre naše vlasy sú dosť drsné a môžu nám ich poškodzovať. Radšej by si mala použiť saténové alebo hodvábne, prípadne stačí, ak použiješ takú šatku, do ktorej si vlasy zabalíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.