Priznajme si to. Blond farba vlasov je toto leto hitom. A viete čo? Každý, vrátane Niny Dobrev až po Debby Ryan chce s týmto odtieňom experimentovať presne v tomto horúcom období. Ale cesta k statusu blondíny nie je jednoduchá, najmä ak ste neboli, citujem Lady Gaga: Born This Way.

Väčšina koloristov neodporúča bielenie doma, a to z dobrého dôvodu. Veci sa môžu veľmi rýchlo pokaziť a z krásnych bledých prameňov stať žlté, či dokonca zelené. A po tom predsa žiadna z nás netúži. Kolorista z New York City, Kyle White, je veľmi známy medzi americkými celebritami a módnymi editormi ako špecialista na túto farbu vlasov. „Myslím, že každý by mal byť blond aspoň raz v živote,“ hovorí. „Tam je naozaj odtieň, ktorý pracuje pre každého.“

Tu sú jeho tipy, ktoré by ste mala dodržiavať, ak chcete byť cez leto magnetom pre mužov:

1. Ak ste si nikdy predtým vlasy nefarbili, budete sa o ne po aplikovaní musieť oveľa viac starať.  Taktiež nezabudnite upozorniť vášho kaderníka, že na sebe prvýkrát aplikujete bielidlo/peroxid.

2. Nehovorte o farbe. Ak si nie ste vlasový profesionál, neskúšajte popísať odtieň, ktorý hľadáte. Držte sa slovami, ktoré každý vie. Možno neviete, čo tieto technické termíny ako“ popolavé “ vlastne znamená, a tak by ste mohli sprostredkovať úplne inú spätnú väzbu od svojho koloristu, ako ste žiadali.

3. Prineste obrázok, ale buďte múdre. Poobzerajte  sa pre inšpiráciu v okruhu ľudí, ktorí majú podobné oči a sfarbenie kože ako vy. V opačnom prípade, vybraný farebný odtieň nemusí sadnúť vašej pokožke a vy budete zbytočne sklamaná.

4. Urobte svoju domácu úlohu. Niekoľko zlatých pravidiel pre zdravé vlasy, ktoré udržia vaše novo nafarbené vlasy krásne ako prvý deň návštevy odborníka. Neumývajte si vlasy šampónom každý deň, bohato stačí každý druhý. Vyhodte všetky kovové kefy, omnoho výhodnejšie sú tie s prírodnými štetinami.  Nesušte si vlasy fénom za každú cenu, taktiež upravovanie žehličkou či kulmou na vlasy sa snažte zredukovať na minimum. Čím častejšie to budete aplikovať, tým rýchlejšie vám farba zíde dole.  Ak budete v kontakte so slniečkom, nezabudnite na moderný klobúk alebo šiltovku, vaše vlasy sa vám poďakujú. Týždenná bio-liečba vlasovými produktmi by pre vás mala byť už formalita, nie nová informácia.

5. Buďte realistické. Pokiaľ máte čierne vlasy, nečakajte, že pôjdu do platiny za jeden deň. Mohli by ste skončiť s ťažkými vlasovými poškodeniami, ktorým by pomohol len radikálne kratší zostrih. Ak je vaša aktuálna farba vlasov gaštanová alebo tmavo červená, pravdepodobne budete musieť naplánovať tri stretnutia na to, aby ste dosiahli vzhľad zdravo vyzerajúcej blondíny . Ale vec je, že väčšina prírodných červenovlások vyzerá dobre s teplejšími tónmi, takže by sa im skôr hodili zlaté alebo medené odtiene blond, než platinové.

Ak sa pýšite svetlo hnedou farbou, ale chcete jej dať zbohom, tiež by to malo trvať asi tri stretnutia. To by malo znížiť celkový základ, pretože veľa hnedých odtieňov môže byť pomerne plochých. Môžete“ oživiť „základ v pól úrovni alebo plnej výške, v závislosti na tom, ako ďaleko chcete ísť. Ale pozor, svetlé vlasy budú pre vás veľká zmena, tak na to choďte pomaly.  Mali by ste začať s chladením tón, takže hovorte svojmu kaderníkovi slová ako“ piesočná „a“ béžová“. Štart bude priklonený trochu na temnejšiu stránku, a potom vybudujete svetlejšie odtiene o 4-6 týždňov neskôr. Čo sa týka at-home údržby, rozhodnite sa pre nejakú týždennú intenzívnu starostlivosť, ktorá bude zahŕňať masky a výživné oleje, ale snažte sa nezaťažiť svoje pramene. Ak máte tmavo hnedé alebo čierne vlasy, bude to chcieť veľa trpezlivosti. Podľa Whiteových skúseností, v deviatich prípadoch z 10, pre dievčatá s čiernymi vlasmi, svetlý blond jednoducho nie je prirodzený vzhľad. Pokiaľ ste tmavej pleti a máte tmavé oči, mali by ste  snažiť o tmavšie odtiene, napríklad vo farbe medu. Ak chcete, môžete pridať chladné, ľadové farebné oživenie len na koncoch pre nával jasu. Mali by ste naozaj očakávať, že proces „blondína“ bude trvať až 4 stretnutia u kaderníka, aby sa naozaj nepoškodili vlasy. Dalo by sa dokonca pokúsiť predlžovať návštevy, a čakať medzitým osem až desať týždňov. Medzi jednotlivými stretnutiami, at-home údržba bude zrejme viac náročná na pracovnú silu. White odporúča kokosový olej ako hlboko klimatizujúci liek. Dajte ho pred spaním na končeky svojich vlasov, ale ráno nečakajte zázraky. Výsledky sa dostavia čoskoro, časom. ☺

Tak, a sme na konci nášho tutoriálu. Prechod na blond chce veľa trpezlivosti. Ak to neodfláknete, výsledok bude zaručene stáť za to!

foto: stocksy

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty