Ďalší rozchod, povieš si. Ale je v tom oveľa viac, že? Milovala si ho. Milovala si na ňom všetko. Jeho oči, úsmev, tvár, telo, jeho dobrú povahu, jeho chyby, jeho maličkosti čo pre teba robil. A on tak isto miloval teba.

Miloval. Uvedomíš si, že už používaš minulý čas. Nie je to teraz.

Teraz ti všetko chýba. Tie letné večery a prechádzky večerným mestom. Tie bozky na tvár a čelo, držanie sa za ruky. Váš spoločný humor, sedenie s jeho rodičmi v obývačke pri čaji. Chýba ti pocit byť milovaná. No zlatko, zabudni na to, miluj najprv samú seba. 

Zdroj: pexels.com

Ak ti to nevyšlo s ním (a ani s tým predtým) je to pre to, že ste si neboli súdení. Niekto na svete čaká práve na teba a bude ťa milovať najviac ako to pôjde, preto to osud zariadil takto. Ak ti to nevyšlo s ním, je to preto, že nebol pre teba ten pravý. Preto, že možno po čase by si s ním aj tak nebola šťastná. Preto, že si ťa nevážil. Preto, že ti klamal. Preto, že ťa nepodržal, keď mal.

Veľakrát sa stáva, že vzťah, ktorý vyzerá ako dokonalý na vonok, nie je vôbec taký. Že sa za tým skrývajú hádky, nedôvera a neporozumenie vo vzťahu. 

Moja milá, je dobré že to skončilo. 

Tvoje rozhodnutia a osud ťa raz dovedie na správne miesto a tam sa stretnete. S človekom, pri ktorom ihneď pochopíš, prečo to nevyšlo s iným. S človekom, s ktorým budeš chcieť byť. S ktorým si naplánuješ budúcnosť, ktorý si na teba nájde čas, ktorý ťa bude úprimne milovať. 

Zdroj: tumblr.com

No teraz asi ešte nie je správny čas. A niekedy je odmietnutie (alebo rozchod) najlepším riešením.

Možno máš toho teraz veľa, v hlave zmätok, cítiš okolo seba chaos a neporiadok. No raz, keď sa upokojíš, stíšiš, naučíš sa milovať samú seba, naučíš sa že máš hodnotu, že si krásna a inteligentná … príde.

Príde niekto, s kým to všetko bude dávať zmysel.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.