Ahoj,

viem, že si bola silná a teraz si myslíš, že nie si. Ver mi, si ešte silnejšia. Chcela som ti len povedať, že všetko zlé, čo sa ti v živote udialo, bol len veľký hustý dážď v tvojom živote a ja verím, že príde žiara slnka, ktorá zmení tvoju temnotu. Trpela si veľakrát aj za to, za čo si vôbec nemohla. Plakala si sama a nikto ťa nepočul, no ja viem, že si nebola nikdy sama. Vždy tu bol niekto, kto o tebe a tvojom trápení vedel, možno len nevedel ako ti v tvojom trápení pomôcť a možno si ani nechcela pomoc. Možno toto bol ten dôvod, prečo pomoc neprišla.

Veľa bolesti si vytrpela aj tvoja duša, ktorá bola viackrát zlomená. Nechcela si počuť len pekné reči pretože si ich mala dosť, bola si uzavretá do seba, do svojej bolesti. Nikto nikdy nevedel pochopiť, prečo je tvoja duša tak chladná. Nikto nevedel, prečo si tak uzavretá do seba. Ja to viem. Viem, že je to preto, lebo ťa zlomilo veľa ľudí.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: List zlomenému dievčaťu

Vždy keď sa pozeráš do zrkadla, hľadáš na sebe kopec nedokonalostí. Vždy sa snažíš vylepšiť svoj zovňajšok nejakými šminkami, ktoré však zakrývajú tvoju pravú krásu. Ty sama si ju nechávaš pre seba, bojíš sa ukázať svoju krásu svetu. Bojíš sa ukázať svoju bolesť. Občas ju skrývaš aj sama pred sebou. Ukážeš úsmev a iskry v očiach, no často tomu neveríš a tvoj úsmev je hraný a nevnímaš, že si ho automaticky nasádzaš každý jeden deň len čo otvoríš oči a vstaneš z postele. Snažíš sa oklamať každého, len aby nevedel ako ti naozaj je. Ja viem, že vo svojom vnútri trpíš a potrebuješ pomoc. Chcem ti povedať, že viem, aké ťažké je nasádzať si každý deň úsmev a byť znova plná energie. Viem, že trpíš a čakáš na šťastné momenty vo svojom živote ale ver mi, ti momenty prídu.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: List zlomenému dievčaťu

Viem, že si prešla mnohými výzvami, ale stále si tu a každou prekážkou, ktorú si zdolala, si silnejšia tak si to začni uvedomovať. Skús sa obzrieť späť a povedz si, koľko si toho už zvládla. Nevracaj sa na miesta, ktoré si už prekonala. Nevracaj sa k starým vzťahom a starým priateľstvám. Skús zažiť niečo nové. Niečo lepšie, čo naplní tvoj život radosťou, nie bolesťou. Začni sa viac venovať sebe a svojim záľubám. Mysli na seba a na to, čo ťa v živote robí šťastnou a ak si to náhodou ešte nenašla, ver mi, že na svete sú veci, ktoré ťa bavia, len si nemala čas zistiť to. Tak vstaň a mysli pozitívne, nie si dokonalá ale si výnimočná. Ver, že niekto si tvoju výnimočnosť zamiluje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.