Photo by Tim Mossholder from Pexels

Asi každá jedna žena túži po dokonalých vlasoch. Modelkám, herečkám či speváčkam preto neraz závidíme ich perfektné účesy, o ktoré sa starajú profesionálni kaderníci. Aj ty miluješ ten pocit, keď vyjdeš zo salónu a tvoje vlasy sú jemné, hebké a vyzerajú úplne zdravo? 

Prečo ale doma takéto vlasy nemáme? Je to jednoduché, môžeme si za to my samy. Každodenne totiž robíme veci, ktoré si možno ani len neuvedomujeme, no ničíme si nimi naše koruny krásy. Ak teda chceš mať zdravé a pekné vlasy, prestaň robiť nasledovné veci.

Najčastejšie chyby v starostlivosti o vlasy

1. Príliš časté umývanie vlasov. Vlasy by si si mala ideálne umývať dva, maximálne trikrát do týždňa. Ak ťa trápia mastné vlasy, častým umývaním sa tohto problému nezbavíš, práve naopak. Čím častejšie si budeš vlasy umývať (a tým ich zbavovať prirodzeného mazu), tým rýchlejšie sa budú mastiť.

zdroj: Photo by cookie_studio from Freepik

2. Vlasy si neumývaj v horúcej vode. Mala by si používať skôr vlažnú a ku koncu oplachovania aj chladnejšiu, aby tvoje vlasy boli pekne lesklé.

3. Nepoužívaj príliš veľa kozmetických prípravkov. Tie vlasy zbytočne zaťažia, čím stratia svoj objem a budú vyzerať spľasnuto.

4. Vlasy si nedrhni uterákom. Určite si si neraz sušila vlasy trením a šúchaním, aby rýchlejšie uschli. Mokré vlasy sú náchylnejšie k lámaniu, preto to viac nerob. Z vlasov len jemne vytlač prebytočnú vodu. Možno budú schnúť trochu dlhšie, ale aspoň sa nepolámu.

5. Nerozčesávaj si mokré vlasy. Ako sme spomenuli, mokré vlasy sa ľahšie polámajú, preto počkaj, kým ti trochu preschnú a až potom si ich rozčeš.

6. Nechodievaj spať s mokrými vlasmi. Platí už vyššie spomenuté, pri spánku sa ti budú vlasy otierať o vankúš a môžu sa polámať.

7. Pri rozčesávaní si vlasy netrhaj. Ak sa ti vlasy zlepili do chumáčov, snaž sa ich postupne a jemne rozčesať, netrhaj nimi.

zdroj: freepik.com

8. Svoj hrebeň by si mala pravidelne čistiť. Môžu na ňom ostávať rôzne nečistoty, zvyšky kozmetických prípravkov či mazu, preto sa tam môžu vytvárať baktérie, ktoré by si si naniesla naspäť na vlasy.

9. Pri používanú žehličky, kulmy alebo fénu nezabúdaj používať prípravok na ochranu vlasov pred teplom.

10. Dôležitý je aj správny výber kozmetických produktov. Mala by si si vybrať šampón či kondicionér na tvoj typ vlasov, inak sa môže stať, že dosiahneš opačný efekt, než aký by si chcela.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty