Mala si už niekedy pocit, že sa nenachádzaš vo svojom živote na mieste, na ktorom by si mala byť? Že nerobíš to, čo ťa baví, ale skôr ubíja? Možno si to uvedomuješ, a možno nie, no život nám niekedy dáva podnety na to, aby sme urobili nejakú zmenu. Ak sa ti v živote dejú tieto veci, je čas, aby si s tým niečo robila.

Ideš spať s miliónom myšlienok

Skôr ako zaspíš, v hlave máš toľko myšlienok a starostí, že ti trvá príliš dlho, kým ten spánok príde. Nie sú to len spomienky na krásny deň, ale všetko, čo ťa trápi sa ti každý večer zjavuje pred očami, myslíš na to, čo bude zajtra a pri tom všetkom ti je až zle. Tvoja psychika je tak zaťažená, až to nie je dobré pre tvoje zdravie. Áno, vieš, že by si s tým všetkým mala niečo robiť, no možno nevieš nájsť riešenie. Hlavné je, aby si pre tú zmenu spravila konečne prvý krok.

Po práci/škole si ako bez duše

Keď sa vrátiš domov z kolotoča denných povinností, neostal v tebe ani kúsok energie. Si vyčerpaná fyzicky aj psychicky. Nemôžeš povedať, že ťa tvoja práca baví, keď sa po nej nedokážeš dostať k sebe. Je jasné, že potrebuješ zmenu, inak sa z teba stane troska, ktorá bez duše kráča do práce a z práce, a na skutočný život už nemá silu.

Zdá sa, že v tvojom okolí sú iba zlí ľudia

Keď sa tak zamyslíš, vo svojom okolí máš tzv. toxických ľudí. Sú to tí, ktorí ťa vedú na zlé chodníčky, ktorí majú stále nejaký problém, ktorí vidia všade nespravodlivosť, milujú ohováranie a závidia iným aj nos medzi očami. V takomto spoločenstve len ťažko budeš napredovať s vlastným životom. S kým si, taký si. Neboj sa povedať zbohom priateľom, ktorí ťa ťahajú dole. Ak túžiš po spokojnom živote, musíš mať spokojných ľudí aj okolo seba.

Zobúdzaš sa s nervozitou v bruchu

Tak ako zaspávaš, aj ráno vstávaš s nepríjemným pocitom. Po zobudení ti ešte myšlienky v hlave nevíria, ale tvoje telo dáva jasne najavo, že má strach z dňa, ktorý nastal. Teda z toho, čo nepríjemné ťa čaká. Bolesti žalúdka sú jasným dôkazom toho, že tvoj život je jeden bordel a ak budeš takto ďalej pokračovať, zničíš si aj to posledné, čo ti ostalo – zdravie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.