Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Konečne sa stretneš s osobou, s ktorou si píšeš už niekoľko dní. Lenže sama vieš, že nič nie je dokonalé. Počas vášho rande by sa mohli vyskytnúť omnoho väčšie prúsery, než to, že si nemáte čo povedať. Určite si zažila situácie, v ktorých si si želala, aby dotyčný už radšej nerozprával, či už kvôli hlúpym narážkam alebo jeho “lákavému” dychu. Portál The daily meal, Bustle a Psychology today radia, čomu sa na prvom rande treba vyhnúť.

Nefinti sa príliš a dávaj o sebe vedieť

Je pochopiteľné, že ho chceš očariť, a tak sa poriadne nahodíš. Ale sleduj hodinky. Prípadne, ak si naozaj nedochvíľny človek, daj si na tom aspoň raz záležať. Meškanie na prvé rande nespraví dobrý dojem. Keď ste sa nakoniec stretli a natrafila si na trpezlivú osobu, dlho očakávané stretnutie sa môže začať.

Nezabudni o tom ešte predtým niekomu povedať. Spoľahni sa na svoju najbližšiu kamarátku, povedz jej o ňom dôležité informácie a rovnako aj miesto, kde sa stretávate a čo máte na pláne. Samozrejme, nemusíš sa hneď stretnúť so sériovým vrahom, ale istota je gulomet.

Netlač na to, keď tak sa aspoň naješ

Určite daj na prirodzenosť a snaž sa mať čo najmenšie očakávania, najlepšie nemať žiadne. Možno si už k nemu trošku naviazala city, pretože ste si predtým veľmi rozumeli. Lenže ešte si ho nevidela naživo, preto buď opatrná. Ber to, ako bežnú vec. Jednoducho spoznáš ďalšieho človeka. A to na prvé stretnutie stačí.

Keď ide zatiaľ všetko ako po masle a chémia medzi vami rozhodne pulzuje, je na čase presunúť sa k ďalšiemu bodu programu. Čo tak večera? Jedlom sa predsa nikdy nič nepokazí, ale prístupom áno. Začala si vnímať isté rozdiely? Je zrazu úplne iný, ako sa prezentoval? Najväčší varovný signál môžeš zbadať na jeho spôsobe komunikácie s obsluhujúcimi. Ak sa k nim nespráva slušne, mala by si si formulovať v hlave vysvetlenie, prečo sa už nestretnete.

Totálny nezáujem

Predtým, ako vám priniesli jedlo, ste ešte boli schopní prehodiť pár slov. Lenže už vnútorne cítiš, že to upadá. Ak si berie príliš často do rúk telefón a ani ho moc nezaujíma, čo by sa ťa ďalej opýtal, zrejme vieš, akým smerom sa to bude uberať. Výhovorky typu, že musí na mobile niečo súrne riešiť sú celkom chabé. Keď je to tak dôležité, prečo si potom s tebou dohodol rande?

Ak to trápne ticho medzi vami pokračuje aj naďalej, skús sa ho niečo opýtať. Iba tak mu dáš najavo, že máš záujem s ním komunikovať. Len si dávaj pozor na jeho odpovede, či sa rovnako zaujíma aj on o teba. Nepýtanie sa otázok sa nedá veľmi obhájiť kvôli hanblivosti. Veď ťa predsa zavolal von.

Záchrana s tromi výkričníkmi

Nakoniec ste sa rozhýbali a jeho myseľ sa opäť prebúdza. Lenže do repertoára prichádza najhoršia téma, aká len môže byť. Ex-partneri. Keď ti sem-tam napadne nejaká súvislosť a malý detail s tvojím bývalým, pokojne ho spomeň. Ale netreba ho spomínať viackrát a už vôbec nie o ňom hovoriť do detailov. Preto, keď sa tvoj nový spoločník nedokáže kvôli tejto téme zastaviť, asi by si mu mala položiť otázku, či sa cez to skutočne preniesol.

Vaše stretnutie by malo prebiehať v pokojnej atmosfére, kedy sa snažíte čo najlepšie spoznať. Skús hovoriť hlavne o milých a vtipných príhodách. Rozprávanie o ex-partneroch by mohlo pôsobiť tak, že je na nový začiatok priskoro.

Drž sa samej seba

Je logické, že sa mu chceš votrieť do priazne, ale nerob kvôli tomu zo seba niekoho iného. Drž sa vlastnej jedinečnosti a hlavne svojich potrieb. Nerob a neakceptuj nič, čo by ti doslova išlo proti srsti. Mohol by sa napríklad neskôr veľmi pripiť a prekážalo by ti to hlavne kvôli jeho vyjadreniam. Keď ti niekto na prvom rande povie zlatko, láska, miláčik, poklad, neboj sa postaviť od stola a odísť. Toto sú prejavy dlho budovanej lásky. Nie baličské metódy na prvom rande.

Urči si hranice

Predtým, ako sa stretnete, vytvor si medze, ktoré kvôli nemu rozhodne neprekročíš. Zachráni ťa to pred nepríjemnými a nebezpečnými situáciami. Máš sa cítiť príjemne, nie vystrašene. Zároveň si sprav hranice aj pre samú seba. Urči si, čo všetko mu môžeš povedať a čo si musíš rozhodne nechať pre seba.

Je skvelé, ak máte otvorenú komunikácia a dokážete spolu aj žartovať. Lenže nezhadzuj pred ním samú seba. Keď sa dokážeš na sebe zasmiať, dobré pre teba. Ale rozhodne mu na prvom rande nedávaj najavo svoje chyby. Mohlo by ho to veľmi rýchlo odradiť. Časom ich môže spoznať sám a bude ich akceptovať.

Zdroj: The daily meal, Bustle a Psychology today

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating