unsplash.com

Nepovažuj toxický vzťah, za normálny vzťah. Ak ťa vyčerpáva, necítiš sa šťastne a už vôbec nie si zamilovaná, asi by si sa mala zamyslieť nad tým, či chceš byť v takomto vzťahu aj naďalej. Čas ide rýchlo a verím, že ho nechceš premrhať v zlom vzťahu. 

Ak s tebou niekto zle zaobchádza, nerešpektuje ťa, nedáva ti priestor ani slobodu, je čas uvedomiť si, že život plynie a ty ho asi nechceš stráviť s osobou, ktorá ti absolútne nič nedáva a len ťa vyčerpáva. Tvoj vzťah je aj vyobrazením vzťahu k tebe samej, pretože aký vzťah máš s niekým iným, taký vzťah máš aj ku sebe samej.

Nedovoľ, aby s tebou niekto zle zaobchádzal a nevšímal si ťa ako rovnocennú partnerku, ktorá má tiež svoje potreby. Ver mi, že čím dlhšie budeš v toxickom vzťahu, ktorý ťa vyčerpáva, tým bude ťažšie neskôr ísť do vzťahu, ktorý potrebuješ celý život.

Ak sa pýtaš prečo, odpoveď je úplne jasná: budeš vyčerpaná a nebudeš dôverovať nikomu. Vzťahy bývajú komplikované, no musíš zistiť, ktorý ti stojí za tvoju námahu a hlavne v ktorom sa cítiš šťastná a sama sebou.

zdroj: unsplash.com

Čím dlhšie budeš v toxickom vzťahu, tým skôr si zvykneš na to, že ťa niekto využíva a že vlastne nechceš so svojim nešťastím nič robiť. 

Čo ak však nájdeš osobu, s ktorou chceš byť, no si príliš vyčerpaná na nový vzťah? Čo ak je to až príliš dobre načasované, no ty si absolútne vyčerpaná a nechceš ísť do vzťahu? Ver mi, že ťa to neskôr bude mrzieť, že si strávila až príliš času vo vzťahu s osobou, s ktorou ani nechceš byť a už vôbec ťa neposúva dopredu ako človeka. Nemeníš sa pri nej, stagnuješ a už vôbec sa nestávaš lepším človekom.

Čím skôr odídeš z toxického vzťahu, tým lepšie pre teba. Váž si samu seba a posuň sa ďalej, pretože ak to neurobíš, neskôr budeš ľutovať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating