Tiež si to už zažila? Ten rozprávkový pocit, pri ktorom sa ti zdá, že si najšťastnejšia žena na svete, pretože máš po svojom boku muža. A nie len hocijakého. Takého, ktorý bol pre teba úplne všetkým. Hotový princ, pán dokonalý, alebo, ako vravievala Carrie, pán Božský. Škoda len, že sa mu nedalo povedať aj „ten pravý“.

Je to zvláštne, že môže existovať niekto, kto ti tak veľmi zaslepí oči, až sa to zdá byť bláznivé. Presne tak si to urobil ty mne. Či to bolo zámerne alebo nie, to sa už nedozviem. Keď som ťa spoznala, myslela som si, že som vyhrala jackpot.

Pekný, milý muž, s ktorým si mám čo povedať. Tak príťažlivý a presvedčivý, že som mu neodolala. Už som nás videla pred oltárom, veď pre teba by som sa vzdala aj vlastnej duše. Uf, ešteže sa tak nestalo.

Síce mi to trvalo poriadne dlho, ale pomaličky sa mi začali otvárať oči. Pri rôznych situáciách mi dochádzalo, že niečo nie je v poriadku. Nevedela som čo, len som mala v sebe ten pocit. Často som ho schovala hlboko vo svojom vnútri a presviedčala samú seba, že pri mužovi ako si ty, nemôžem mať pochybnosti.

Lenže naše srdcia, duše a vnútorné pocity nikdy neklamú. A oklamať sa nedá ani láska. Zistila som, že to, že ťa bezpodmienečne milujem, ešte neznamená, že to ku mne cítiš rovnako aj ty. Áno, stane sa, že jeden miluje viac, ako ten druhý. No ak sa mu nedostane späť ani len kúsok, nemá to význam.

To bol náš prípad. Môj. Bol si moje všetko. No teraz viem, že si mi nebol súdený. Niekedy tak veľmi túžime po šťastnom konci, že si neuvedomujeme, že s tým človekom vedľa nás ho nezažijeme. Jediné, na čom záleží je, aby sme sa nie len milovali, ale aj chápali, podporovali sa, verili si a rešpektovali navzájom. Toto u nás nefungovalo.

Je to ako keď sa pozeráš na toho krásneho muža na titulke časopisu a vravíš si, že by si ho brala. Lenže skutočný vzťah závisí od úplne iných vecí a dôjde nám to až vtedy, keď dáme ružové okuliare z očí preč.

A tak ti musím dať zbohom. Aby som sa znova nadýchla a dala šancu niekomu, kto mi lásku aj vráti. Nie len vezme. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.