Byť šťastná po boku jedného muža a stráviť ním naozaj všetok svoj čas, ktorý máme na tejto zemi, je udalosť výnimočná. Určite sa zhodneme na tom, že áno, je to možné, ale nie časté. Koľkokrát si si položila otázku, aký je to vlastne ideálny chlap?

Je to taký, ktorý ťa bude brať takú, aká si? Alebo je to taký, ktorý ťa bude milovať nech sa deje, čo sa deje? Nebodaj je to taký chlap, ktorý ti znesie aj modré z neba, len aby si bola šťastná? Síce sme už v dvadsiatom prvom storočí, ale odpoveď je stále akosi pod rúškom tajomstiev.

Nejdeme hejtovať mužov, veď aj oni sú len živé stvorenia, ktoré majú svoje city a svoj vlastný spôsob zmýšľania, ktorý je v mnohých smeroch diametrálne odlišný od toho nášho ženského. Poďme sa skôr zamyslieť, či nežiadame od nich o čosi viac, ako sú nám schopní ponúknuť.

Totižto my ženy, a to si napíšme na rovinu, mám emocionálny stav hlbší ako opačné pohlavie. Veď preto sú z nás matky, budúce matky. Máme to v sebe. Má byť vtipný, aby bol ideálny? Má mať hodnoty, aby bol úplne dokonalý pán do koča?

Ono je to dosť relatívny pojem, čo je to ideálnosť pre nás. Rovnako, ako krása. Každému je po chuti úplne niečo iné.

Možno by sme sa mali zamyslieť nad tým, či je medzi mužom a ženou úcta a rešpekt. Lebo to sa akosi začína vytrácať a dajme tomu, že to je dôvod mnohých rozchodov a bolehlavov vzťahov. Ideál neexistuje. Rovnako, ako dokonalosť.

Je to niečo, čo nenájdeme, nie je to možné na tejto zemi. A preto písať o tom, kto je vlastne ideálny chlap je tak trochu zbytočné. Je len na tebe, čo žiadaš od života. Ale určite netráv svoj čas s niekým, kto to má tak v paži, že to nie je ani možné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.