Pixabay/AdinaVoicu

O toxickosti sa hovorí zväčša v súvislosti s partnerskými vzťahmi. Niekedy sa stane, že jeden z dvojice sa správa inak, čo ovplyvní celkovú pohodu. Toxickosť sa ale týka aj priateľstva alebo rodiny. V našom staršom článku sme sa zamerali na to, ako sa správa toxický človek.

Ty si to možno v tej chvíli neuvedomuješ, no ľudia v tvojom okolí áno. Nestalo sa ti niekedy náhodou, že niekto zrušil plánované stretnutie, alebo že sa v tvojej prítomnosti cítil nesvoj? Príčinu môžeš hľadať napríklad v tvojom správaní.

Ak chceš, aby ťa ľudia mali radi, a aby si so všetkými vychádzala, je načase prehodnotiť svoje správanie. Máme pre teba viac ako 10 tipov, na ktorých by si mala popracovať v prípade, že sa naozaj správaš toxicky a sama to chceš napraviť. Zmena možno nepríde zo dňa na deň a chvíľu ti bude trvať, kým sa zmeníš. Najdôležitejšie je, že si to uvedomuješ a chceš s tým niečo robiť.

Čo musíš urobiť inak, aby si prestala byť toxickou osobou?

1. Prestaň myslieť negatívne a snaž sa vo veciach a ľuďoch vidieť to pekné. Skús sa viac usmievať a šíriť okolo seba lepšiu náladu a energiu.

2. Prestaň sa ozývať len vtedy, ak niečo potrebuješ. Tráv s ostatnými čas preto, že chceš, nie preto, že musíš.

3. Nauč sa tráviť čas aj sama so sebou. Keď si nájdeš koníčky a naučíš sa mať rada samú seba, nebudeš tak závislá na ostatných ľuďoch.

4. Prestaň ohovárať, klebetiť a vymýšľať si. Nikto sa ti nebude chcieť zdôveriť, ak to hneď zavesíš na nos niekomu inému.

5. Nerozprávaj stále len o sebe a o svojich problémoch. Zaujímaj sa aj o iných ľudí, či ich niečo netrápi. Ak budú hovoriť, počúvaj ich.

6. Urob niekedy niečo nezištné pre niekoho iného. Môže ísť aj o úplnú maličkosť.

7. Dopraj ostatným ľuďom ich úspech a prestaň im závidieť.

8. Ak pochybíš, priznaj si svoju chybu a nesnaž sa presviedčať ľudí o tom, že ty si najlepšia.

9. Nauč sa používať slová prepáč, prosím a ďakujem. Takáto malá zmena dokáže urobiť niekedy poriadne divy.

10. Neporovnávaj sa neustále s inými ľuďmi a neporovnávaj ani ich s tebou. Každý z nás je jedinečný a je úplne v poriadku, že niektoré veci robíme inak.

11. Nehľadaj na všetko výhovorky a niekedy prijmi zodpovednosť za veci, ktoré urobíš. Taktiež neodmietaj ľudí len preto, že ti to nevyhovuje. 

12. Snaž sa vyhýbať hádkam a konfliktom. Ak je nejaký problém, snaž sa ho vyriešiť rozhovorom bez zvyšovania hlasu.

Ak sa ti podarí robiť veci z tohto zoznamu, uvidíš, že tvoj život sa zmení k lepšiemu a aj ty budeš mať zo seba lepší pocit.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife