Unsplash/Manny Moreno

O toxickosti sme písali už viackrát. Vďaka týmto siedmim znakom zistíš, či sa práve nachádzaš v toxickom vzťahu. Ako však zistíš, či sa aj ty sama nesprávaš trochu toxicky?

S toxickými ľuďmi sa nikto nechce priateľ a nikto netúži po vzťahu a žití s nimi. Ak si napríklad nevieš nájsť dobrého priateľa, toto môže byť jedným z dôvodov. Spísali sme pre teba najčastejšie prejavy správania toxických ľudí.

Ak sa v týchto činnostiach nájdeš aj ty sama, mala by si trochu prehodnotiť to, ako sa budeš k ostatným ľuďom, ale aj sama k sebe správať. Tvoj život sa tak môže zmeniť od základov. K lepšiemu.

Ako sa správajú toxickí ľudia?

1. Nedokážeš byť sama so sebou a vždy musíš tráviť čas s niekým iným. Vyžaduješ si pozornosť a keď ju nedostávaš, cítiš sa urazene.

2. Na všetko hľadáš výhovorky. Nevieš uznať svoju chybu, nedokážeš sa ospravedlniť a radšej obviňuješ zo svojho nešťastia ostatných ľudí.

3. Nikomu nedokážeš dopriať a aj priateľom závidíš ich úspechy. Všetko by si to chcela mať len pre seba.

4. Vždy musíš mať posledné slovo. Ak sa s niekým pohádaš, musíš hádku vyhrať.

5. Si falošná, za chrbtom ohováraš a kritizuješ ostatných ľudí. Pred nimi sa však tváriš ako ich najlepšia priateľka.

6. Prvá sa ozveš len vtedy, keď od niekoho niečo potrebuješ. Inak čakáš, kedy im začneš chýbať ty.

zdroj: Unsplash/Mathilde Langevin

7. Nevieš udržať tajomstvo a vždy všetko vyzradíš.

8. Nemáš rada ostatných kamarátov tvojej najlepšej kamošky (alebo frajera). Chceš ich mať len pre seba a nechceš sa o nich deliť.

9. Správaš sa veľmi nevyspytateľne a si veľmi náladová. Človek nikdy nevie, čo má od teba čakať, pretože rada meníš svoje názory.

Robíš niektorú z týchto 9 vecí aj ty? Prosím ťa, čo najskôr sa pokús to zmeniť. Nechceš byť predsa ty tou toxickou osobou. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife