Photo by Shvets Anna from Pexels

Nedávno sme písali o tom, že ak sa nachádzaš v toxickom vzťahu, mala by si z neho čo najrýchlejšie odísť. Chlapi si to často možno neuvedomujú, no využívajú nás a my prehliadame všetky žiarlivostné scény, hádky či neochotu pomôcť len preto, aby sme vzťah udržali. Čo však robiť v prípade, že vo vašom vzťahu si práve TY tou toxickou?

Teraz si určite povieš, že to nie je možné, veď ty sa snažíš, aby vám to klapalo. Niekedy sa však snažíš možno až príliš a neuvedomuješ si, ako na svojho priateľa tlačíš. Ak sa v nasledovných bodoch nájdeš, mala by si prehodnotiť svoje správanie. Inak sa môže stať, že tvoj frajer bude ten, kto zo vzťahu ujde.

1. Stále ho kontroluješ

Chceš vedieť kde bol, s kým bol, čo robil a prečo sa vráti domov o 5 minút neskôr, než pôvodne mal? Stíhačky nemá takmer nikto rád a ak si myslíš, že ti dovolí kontrolovať a komandovať jeho život, si na omyle. Ak to zašlo až tak ďaleko, že mu kontroluješ mobil či nebodaj chodíš na jeho sociálne siete, koleduješ si o problém.

2. Chceš s ním tráviť všetok svoj čas

Je pekné, že ho miluješ a chceš byť s ním, no ak s ním chceš tráviť každú jednu minútku voľného času, odoženieš ho. Nechaj mu trochu vlastného priestoru. Určite mu prestaň zakazovať, aby sa stretával s kamošmi, aby išiel do fitka, alebo aby sa venoval svojim koníčkom. Ste predsa dvaja dospelí ľudia, a tak by ste sa mali venovať aj svojim veciam.

3. Robíš mu žiarlivostné scény

Idete po ulici, len sa pozrie na inú ženu a ty už mu robíš scény, kto to bol a odkiaľ ju pozná? Taktiež ak mu nejaká žena olajkuje alebo okomentuje fotku? Žiarlivosť je do istej miery fajn, no ak to takto preháňaš, len sa približuješ k tomu, aby si dôvod na žiarlenie dostala naozaj.

View this post on Instagram

#StellaArtoisPartner enjoying the afternoon sunshine with the one who always brightens my days over the all new @StellaArtois Solstice Lager! this refreshing beer is summer in a bottle. with only 3 ingredients, this golden lager is beautifully balanced with citrus essences, full of flavor & so easy-to-drink! #StellaSolstice hits shelves nationwide ‪on 6/8‬, but all my Phoenix friends can try this sunshine in a bottle early! ‪starting 5/25 – 5/31‬, when Phoenicians purchase your first sips of Stella Artois Solstice Lager via 12-pack, you’ll will receive a complimentary 6-pack! we could all use a little extra sunshine in our lives, now more than ever, so enjoy Stella Artois Solstice Lager with those in your household or for virtual happy hour with family & friends!

A post shared by alexis (ali) castillo (@alexiistherese) on

4. Máš pred ním tajnosti

Od neho vyžaduješ úplnú úprimnosť a neznesieš žiadne klamstvo. Prečo máš potom ty tajnosti? Prečo si mu nepovedala, kde si bola, s kým si išla na kávu alebo koľko si minula na poslednom nákupe? Ak budeš mať pred ním tajnosti, skôr či neskôr sa do nich tak zamotáš, že to bude ešte horšie, než by si sa mu rovno priznala.

5. Nevieš robiť kompromisy

Ty vyberáš film, ktorý si pozriete, jedlo, ktoré si dáte na večeru a dokonca aj dovolenku, kam pôjdete? Neberieš pritom ohľad na neho a na jeho preferencie. Kompromisy ti nehovoria absolútne nič a chcela by si, aby bolo úplne všetko podľa toho, ako to navrhneš ty.

6. Manipuluješ ním

„Ak ma miluješ, urobíš to pre mňa.“ Ak ti je táto veta povedomá, si jasným dôkazom emocionálnej manipulácie. Ak používaš seba, svoje city či dokonca svoje telo, aby si dosiahla to, čo chceš, spočiatku sa ti to možno podarí. Keď ťa ale prekukne a dôjde mu, čo si celý čas robila, asi nebude nadšený.

7. Zabúdaš na seba

Tento bod úzko súvisí s bodom č. 2. Ty s ním chceš tráviť všetok svoj čas, no popri tom úplne zabúdaš na seba. Tvojím jediným koníčkom je on a už vôbec sa nevenuješ sebe. Nechodievaš do fitka, nečítaš, nekukáš seriály, prestala si sa rozvíjať. Zanedbávanie seba je asi najhoršou vecou, ktorú môžeš urobiť. Čo budeš robiť potom, ak ťa opustí? Budeš doslova stratená, pretože nebudeš vedieť, čo robiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating