Photo by yanalya from Freepik

Ruku na srdce a odpovedz si na jednoduchú otázku. Si vo vzťahu naozaj šťastná? Ak musíš premýšľať dlhšie, než je potrebné, prípadne si možno nechceš pripustiť, že sa musíš prikloniť k odpovedi nie, tento článok je práve pre teba. Možno ani len netušíš o tom, že sa nachádzaš v toxickom vzťahu, ktorý ti ničím neprospieva, práve naopak. 

Určite si už o pojme toxický vzťah počula. A stavím sa, že si si nikdy nepripúšťala, že práve ty by si sa v takomto vzťahu mohla nachádzať. Pravda sa počúva ťažko, to viem, no ty si musíš čo najskôr uvedomiť, že od svojho priateľa nedostávaš to, čo si naozaj zaslúžiš. Prečo ostatné ženy alebo kamošky v tvojom okolí môžu byť šťastné, no ty sa len navonok tváriš, že medzi vami všetko klape tak ako má, no opak je pravdou?

Ak sa v nasledovných riadkoch nájdeš a budeš mať pocit, že hovoríme práve o tvojom vzťahu, mala by si ho čo najskôr opustiť a poobzerať sa po niekom inom. Lebo ver mi, ak sa trápiš a nie si si ním stopercentne istá, skôr či neskôr ťa tvoje pochybnosti aj tak dobehnú. Tak načo to zbytočne naťahovať?

zdroj: Photo by Vera Arsic from Pexels

1. Stále len dávaš, no nedostávaš nič späť

Snažíš sa priniesť do vášho vzťahu maximum, no máš pocit, že táto snaha je len jednosmerná? Staráš sa o celú domácnosť, varíš, nakupuješ, upratuješ, vymýšľaš spoločný program na voľný čas a on len príde a berie všetko ako samozrejmosť? Haló, tu niečo nie je v poriadku, nemyslíš? A to isté platí aj o emocionálnej stránke. Chceš, aby bol spokojný a cítil sa milovaný, no on nerobí nič preto, aby si sa tak cítila aj ty? Vzťah by mal byť o vyrovnanosti a obaja z vás by sa na tom mali podieľať rovnakým dielom.

2. Hádky

Každý pár sa zvykne hádať, to áno. Ale ak sú hádky na každodennom poriadku a dokážete sa pochytiť aj pre úplné maličkosti, tam už asi nebude všetko s kostolným poriadkom. Alebo ak tvoj frajer neustále hľadá dôvody, aby ti niečo vyčítal a ty sa kvôli tomu potom budeš cítiť zle, to určite nie je správne. Ak hádky nebodaj vyúsťujú aj do fyzického či psychického násilia, nemala by si už ani sekundu uvažovať nad tým, že s takýmto človekom ostaneš.

3. Žiarlivosť a manipulácia

Žiarlivosť ku vzťahu patrí, no nie, ak je prehnaná a on kontroluje každý tvoj krok. Ideš s kamoškami na kávu alebo na nákupy a on ťa neustále bombarduje správami alebo telefonátmi, kedy sa konečne vrátiš domov? Alebo ak si doma a príde ti nejaká správa, hneď sa ťa vypytuje, kto ti píše? Nebodaj ti lezie do mobilu a číta si tvoje správy? A napokon všetko obráti tak, že ty si tá zlá a on je chudáčik sám doma a nemá sa kto o neho postarať? Manipulatívne typy mužov sú tie najhoršie a keď na teba vytiahne citové vydieranie, vie, že vyhral.

4. Pocit neistoty a smútku

Máš neustály pocit, že vlastne ani nevieš, na čom si? Raz je medzi vami všetko v poriadku, no na druhý deň sa otočí o 180 stupňov a je ako vymenený? Celý čas potom žiješ v neistote, pretože nevieš, akú bude mať náladu a ako sa bude k tebe správať? A nakoniec to dopadne tak, že si stále smutná a potichu závidíš svojim kamoškám, ktoré ospevujú svojich frajerov a chvália sa všetkým, čo pre nich robia. A ty vieš, že sa takého niečoho od neho asi nedočkáš.

5. Nič mu nie je dosť dobré

Celý deň si strávila v kuchyni, varila si a on to len ošomre? Prípadne ofrfle všetko, čo urobíš a s ničím nie je úplne spokojný? Neustále ťa zhadzuje a má narážky na tvoje správanie? Namiesto toho, aby si sa o neho starala, ako by si bola jeho druhou matkou, povedz mu, nech si to jeden deň vyskúša aj on sám. A uvidíš, že už zrazu nebude takým frajerom, akým sa snaží byť.

6. Klamstvá

V takomto vzťahu ani milosrdná lož nenachádza žiadne odpustenie. Ak zistíš, že ti klame a zatajuje rôzne veci, pritom pred tebou všetko zatĺka a vymýšľa si rôzne výhovorky, určite nemá zmysel, aby si s ním ostávala. Nikdy si nebudeš môcť byť istá ani tým, či takýmito klamstvami nezakrýva napríklad svoju neveru.

7. Ignorácia

Ak nerobí nič z vyššie spomenutého, ale práveže ťa ignoruje a si mu úplne ukradnutá, je to niekedy najhorší možný spôsob správania sa vo vzťahu. Pretože ty tak nikdy nevieš, na čom si, či je spokojný, nahnevaný, smutný, či ťa vôbec ešte ľúbi a podobne. Nie ste partnermi, dokonca sa nesprávate ani ako kamaráti či spolubývajúci, ale jednoducho ako dvaja cudzí ľudia. A ver mi, že takto vzťah rozhodne vyzerať nemá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating