V dnešnej dobe ide ego na výslnie a my sa stávame príliš individuálne bytosti, ktoré nemajú problém zbaliť sa a odísť sami do neznáma bez toho, aby po sebe niečo zanechali. Žijeme rýchlo, meníme sa, spoznávame, strácame, učíme sa. 

Ak sa dáš na prvé miesto, ľudia si o tebe myslia, že si mrcha. Ak sa začneš viac zaujímať o svoje záujmy, ako o tých druhých, budeš odsudzovaná. Je úplne v poriadku, ak dbáš o to, čo chceš ty. Nemyslím tým však úmyselné ubližovanie, ale naučenie sa frázy „nie, ďakujem, ale viem, čo je pre mňa najlepšie“.

Byť sebecký vo svete, v akom žijem, je úplne v poriadku. Sebeckosť nie je zlá, ak ju vieš využiť pre svoje dobro a neubližovať tým druhým. Je v poriadku povedať nie, je v poriadku ísť si za svojimi snami a odmietnuť to, čo ti ponúkajú druhí. V prvom rade mysli na seba.

 

Vždy sme vnímali sebectvo ako niečo zlé, no nemusí to byť len tak. Existuje aj iný spôsob sebectva. Byť nad svojim vlastným ja a vedieť, čo je pre teba najlepšie. Vedieť, aké sú tvoje potreby, no pritom dbať aj na to, ako čo najmenej ublížiť druhým. Samozrejme, že sa im však nemôžeš úplne zavďačiť, no vždy sa snaž odpovedať milo s tým, že ty v prvom rade vieš, čo je pre teba najlepšie. 

Žiješ jeden život. Buď sebecká vo voľbách, ktoré robíš. Buď sebecká v ľuďoch, ktorými sa obklopuješ. Buď sebecká v rozhodnutiach, ktoré učiníš, pretože je to len a len tvoj život a ty si so sebou 24 hodín denne a celý život.

Nasleduj svoju vášeň. Nasleduj svoje sny. Nedovoľ, aby ťa iní ľudia alebo veci zastavili od toho, aby si nasledovala svoje sny. Zaslúžiš si byť bezpodmienečne milovaná a zaslúžiš si žiť ten najlepší život, na ktorý budeš pyšná. Buď sebecká.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.