Život začína na konci tvojej zóny pohodlia. Tvoja komfortná zóna je ako domov. Cítiš sa tam v bezpečí a žiadne riziko ti nehrozí. Je to miesto, kde si môžeš oddýchnuť. No po istej dobe ti to možno prestane vyhovovať. 

Prestaň sa obklopovať ľuďmi, ktorých nemáš rada. A ktorí ťa asi tiež nemajú radi. Nič nové ti neprinášajú, cítiš sa medzi nimi zvláštne a nikdy nebudeš s nimi spokojná. Zbav sa takýchto ľudí čím skôr, len ťa oberajú o dobrú energiu.

Je lákavé zostať v tvojej komfortnej zóne, aby si si neublížila. Nezabudni však, že sa nikdy nebudeš posúvať dopredu, no budeš len stáť. Zostaneš rovnaká, nič sa nezmení a ani ty. Keď zostaneš vo svojej zóne pohodlia, nikdy nevieš, čo by ti mohlo chýbať. Budeš neskôr ľutovať svoju minulosť a budeš sa neustále pýtať „čo ak“?

Využi príležitosti. Zapíš sa na nejaký kurz, vzdelávaj sa a pracuj na sebe. Dnes máš veľmi veľa možností, preto nestrácaj čas, no postupne si plň všetky sny a plány, ktoré si vždy chcela realizovať. Kedy, ak nie teraz?

zdroj: unsplash.com

Tvoja zóna pohodlia môže byť v krátkodobom rozpoložení bezpečná, no z dlhodobého hľadiska je to najnebezpečnejšie miesto. Mohlo by ti to zabrániť naplniť tvoje sny, prenasledovať tvoje vášne, ísť za láskou tvojho života.

Žiadne riziko, žiadna odmena. Riziko môže byť ťažké a krátkodobé, ale z dlhodobého hľadiska môže znamenať všetko. Taktiež nezabúdaj na to, že by si mala byť aj samostatná a pracovať na sebe ako na projekte.

Nikdy sa nesťažuj. Počúvaj svoj vnútorný hlas a prestaň sa neustále sťažovať. Nič ti to nedá a ľudia okolo teba si budú myslieť, že nič nedokážeš. Sťažnosti ťa nikdy neposunú ďalej, jedine nespokojnosť, ktorá ťa nakopne.

Naučíš sa nové veci. Svet čaká na to, aby si preskúmala jeho krásu. Prekročenie mimo zónu pohodlia povedie k príležitostiam, ktoré si nikdy nepoznala. Spoznáš nových ľudí, rozšíria sa ti obzory, pochopíš mnohé veci, ktoré ti predtým nedávali zmysel.

„Keď sa pohybujete mimo svojej zóny pohodlia, to, čo bolo kedysi neznámym a desivým sa stane vašim novým normálnym.“ – Robin S. Sharma

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.