Unsplash/Gabriel Benois

Máš niekedy pocit, že ťa ľudia nevedia oceniť? Že by si si zaslúžila viac uznania, rešpektu, či slušnejšieho zaobchádzania? Pravdou je, že možno ty si tá, ktorá má vlastnosti a vysiela signály, kvôli ktorým sa cítiš byť menejcenná.

Skús sa nad nimi zamyslieť, niečo zmeniť a možno sa dočkáš iného správania aj od svojho okolia.

Nechávaš rozhodnutia na druhých

Keď sa nevieš sama rozhodovať a rozhodnutia nechávaš na druhých, aj keď ide o veci, ktoré sa ťa bytostne týkajú, nemôžeš sa čudovať, že ťa ľudia neberú vážne. Musíš mať svoje slovo, svoj hlas, názor, a hlavne, nebáť sa ich nahlas vysloviť.

Vždy spravíš to, o čo ťa požiadajú

Jednoducho sa bojíš povedať nie. Bojíš sa, že ak niekoho odmietneš, bez ohľadu na to, čo od teba žiada, daného človeka si pohneváš. No musíš myslieť aj na seba a svoje priority. Takýmto spôsobom ťa ľudia budú iba využívať a z toho kolotoča len ťažko vystúpiš. Hovoriť NIE neznamená nič zlé.

Nízke sebavedomie

Nikto ti nekáže správať sa arogantne a excentricky. Ale zdravé sebavedomie je niečo, čo potrebuje mať každá žena. Je to vedomie, že máš na to ísť si za svojím, veriť vo svoje schopnosti, nepodceňovať svoju krásu. Musíš dať hlavu hore a prestať sa hrať na šedú myšku. Iba ty to môžeš zmeniť.

Dávaš priveľa druhých šancí

Všetci si zaslúžia druhú šancu. No počula si už niekedy o tretej, štvrtej či desiatej? To už nie sú šance, je to iba obyčajné využívanie tvojej dobroty a naivity. Človek, ktorému ich budeš dávať, ťa nikdy nebude rešpektovať, pretože vie, že mu dookola budeš odpúšťať. Preto sa vráť k bodu, kedy sa naučíš hovoriť nie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife