Photo by KAL VISUALS on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak patríš k tým, ktoré už len spomínajú na to, aké to bolo mať menej než 20 rokov, v tomto článku sa určite nájdeš.

Nazrieme do myšlienok, o ktorých sme boli presvedčené, avšak s postupom času (a ďalšími rokmi na krku) sme zistili, ako veľmi sme sa mýlili. O našom budúcom živote sme mali síce veľmi pekné mienky, no dnes, keď už len počítame ako ďaleko máme do 30-tky, sa na nich len smejeme. Teda, ten smiech je občas cez slzy. Čomu z toho si verila ty, a na čom sa už len zabávaš?

Vydávať sa budem asi keď budem mať 24 rokov.

Pamätáš si ešte, čo si si myslela o ľuďoch a ich ľúbostnom živote, keď ti bolo asi 17? Že po 20-tke už určite každý nájde lásku svojho života. A ty nebudeš predsa výnimkou. No a ak ho už nájdeš, asi tak ako 24 ročná sa budeš vydávať.

Nech máš do 30-tky všetky rodinné záležitosti vybavené. Haha, dnes ťa iba desí blížiaci sa vek s číslom tri na začiatku a snubný prsteň nikde. Dokonca ani ten pravý sa ešte neukázal. Čo už.

Po škole si nájdem prácu snov.

Jedným veľkým snom snáď pre každú z nás bolo nájsť si po škole prácu. Teda, konkrétnejšie, mysleli sme prácu snov. Takú, ktorá nás bude baviť, v ktorej budeme kariérne rásť, a kde, samozrejme, zarobíme dosť peňazí na bezhlavé nákupy.

Kiežby to všetko šlo tak jednoducho, však? Pravdou je, že môžeš mať aj 25 a stále nevedieť, čo by ťa napĺňalo. A tak pracuješ niekde, kde ti to ide na nervy a rozmýšľaš, aká naivná si bola, kým si nevedela, ako to v živote chodí.

Na bláznovstvá mám ešte veľa času.

Azda nikdy si si neuvedomila to, ako rýchlo plynie čas, až kým si sa z tínedžerky stala naozajstnou dospeláčkou. Z pocitu, že už viac nie si dieťa a si hodená do vôd života, v ktorom sa o seba musíš postarať sama. A je to aj čas, kedy je na mieste správať sa zodpovedne. Teda, aspoň sa snažiť byť zodpovednejšia.

Kým si nemala 20, myslela si si, že máš ešte pred sebou dosť rokov na to, užívať si život. Dlho spať, zabávať sa s kamošmi, chodiť na diskotéky, a necítiť žiadnu ťarchu zodpovednosti. Čo na to povieš teraz?

Do 30-tky budem mať 2 deti.

Do kategórie životné ciele typu rodinného, patrí aj otázka detí. Po tom, čo sa vydáš by si podľa plánu svojho mladšieho ja mala mať do 30-tky ideálne 2 deti. Chlapca a dievčatko, že?

Škola – práca – chlap snov – svadba – dom – deti. To mal byť ideálny harmonogram. Ten sa ti buď trocha premiešal, alebo aj napriek svojmu veku si ešte stále myslíš, že si na deti mladá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating