karma

Všetko má svoje kladné aj záporné stránky. A to i vrátane ľudí. Tak, ako máme dobré vlastnosti, disponujeme tiež aj tými zlými. Niekedy sa vieme správať ako anjel, inokedy ako sám čert z pekla. Najhoršie je však to, keď sa niekto správa zle vedome a rôznymi spôsobmi ubližuje svojmu okoliu. Karma to však vidí.

Či už veríš v to, že karma (pre niekoho Boh alebo vesmír) existuje alebo nie, musíš uznať, že niekedy nám ten život vracia presne to, čo mu sami odovzdávame. No ak robíš nasledujúce 3 veci, ver tomu, že tebe sa raz „odplata“ páčiť nebude. Vstúp si do svedomia skôr, ako to budeš ľutovať.

Odmietaš podať pomoc

Nezáleží na tom, či ťa niekto poprosí o malú láskavosť alebo o niečo naozaj veľké. Nemáš chuť robiť čokoľvek pre iných, najmä, ak z toho sama niečo nemáš. Nechceš obetovať svoj čas, energiu, a vlastne vôbec nič. Neuvedomuješ si však, že raz môžeš byť ty tá, ktorá bude odkázaná na iných. Kto ti potom tvoju ochotu a láskavosť vráti? Čo nedáš, to nedostaneš.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Zhadzuješ ľudí

Ironické poznámky, ohováranie poza chrbát, zosmiešňovanie – hovorí ti to niečo? Možno máš pocit, že si lepšia ako iní a máš právo súdiť. No kto sa bude smiať naposledy? Keď ťa baví psychicky a emocionálne ubližovať, očakávaj, že raz sama pocítiš, ako veľmi to vie bolieť.

Slová totiž niekedy ubližujú viac ako fyzické útoky. Vysmievaš sa z kamošky, lebo pribrala? I tebe sa to môže stať a ani to neovplyvníš. Nech už ide o čokoľvek, nehraj sa na niekoho, kto je niečo viac.

Správaš sa vedome zlomyseľne

Niekedy si trochu „uletia“ aj dobrí ľudia. Spravia niečo, čo neskôr ľutujú a poučia sa z toho. Rozdiel je však v tom, že ty robíš zlé veci úmyselne. A na tomto si karma naozaj zgustne. Keď robíš veci, pri ktorých vieš, že sa negatívne dotknú iných. Okrem ohovárania sú to rôzne klamstvá, podvody či zákerné „odplaty“. Život ti to na 100 % vráti.

Pamätaj, dôležité je myslieť pozitívne a sústrediť sa len na svoj život. Ak chceš, aby bol o niečo lepší, opakuj si denne tieto 4 veci. Dokážu ti pomôcť aj v tých najhorších chvíľach v živote.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife