Zamyslená žena
Pexels/Liza Summer

Som si istá, že každá z nás si už zažila tú nepríjemnú situáciu, keď po nej popiskovali, pokrikovali, alebo ju inak obťažovali neznámi či známi muži. Nedajbože, ak došlo k fyzickému obťažovaniu, kedy to už presahuje všetky medze.

Samozrejme, netvrdím, že existuje len obťažovanie žien mužmi. Určite si by našli prípady, kde to bolo naopak, ale nie je ich ani zďaleka tak veľa, ako týchto. Mnoho mužov svoje správanie ospravedlňuje tým, že vlastne žene skladá kompliment a mala by byť vlastne rada, že je o ňu prejavovaný záujem. V tom príde, páni, prosím, nechajte si svoje nevyžiadané komplimenty.

Sama som si zažila ten nepríjemný pocit, keď v noci prechádzaš po ulici a nejaký muž sa objaví za tebou. Cítiš vtedy neuveriteľný strach, či úzkosť. Ja osobne mám v poslednej dobe úzkosti, už len keď sa ku mne nejaký neznámy muž prihovorí. Samozrejme, netreba hádzať všetkých mužov do jedného vreca, ale, bohužiaľ, neprijateľné správanie niektorých indivíduí robí zlé meno mužom všeobecne.

Veľakrát muži ani neprikladajú nejakú veľkú váhu tomu, keď napríklad pokrikujú po žene na ulici. No v nej to vyvoláva také negatívne emócie, ktoré si ten muž ani nedokáže predstaviť.

Tiež by som chcela podotknúť, že názory typu „sama si za to môže, lebo bola vyzývavo oblečená“, veľmi odsudzujem, nakoľko v dnešnej dobe má každý právo nosiť oblečenie, ktoré sa mu páči. A pokiaľ sa niekto nevie ovládať a kontrolovať svoje správanie, je iba jeho vina.

Nikto by nemal zažívať takéto sužujúce pocity zavinené cudzou osobou. Môže to nechať trvalé psychické následky, ktoré dotyčnej budú veľmi znepríjemňovať život. Mám pocit, že toto si mnoho mužov neuvedomuje. Ako aj to, že ženy nestoja o prehnanú pozornosť, či takto prejavovanú pozornosť.

A už vôbec nie, pokiaľ ide o fyzický kontakt. Nikto, nikto na svete nemá právo sa bezdôvodne dotýkať inej osoby bez jej súhlasu a je úplne jedno, v akom vzťahu ste s danou osobou. Pokiaľ nesúhlasíš s fyzickým kontaktom, je úplne jedno či je to tvoj partner alebo náhodný okoloidúci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating