Aj keď to môže pôsobiť pre niekoho zbytočné riešiť, chcem napísať článok o tom, čo pre mňa znamená nosiť makeup. Mám taký pocit, že si niektorí ľudia tvoria mylný pohľad na to, prečo vlastne nosia dievčatá a ženy makeup.

Ja osobne si myslím, že make-up je spôsob, ktorým sa môžeme prejaviť a ukázať to, aké sme vo vnútri a navonok. Či už sme v tom profíčky alebo nie.

Makeup je podľa mňa druhom umenia a spôsob vyjadrenia toho, kým sme.

No veľa ľudí, ktorých poznám si myslí, že sa za makeup skrývam. Že je to preto, lebo by som bez neho nebola sebaistá, necítila by som sa dobre a nemyslela by som si, že vyzerám pekne. A to je hlúposť.

Áno, cítim sa lepšie a sebaistejšie, keď si dám makeup. A hej, samozrejme, že vyzerám lepšie – na to bol predsa vytvorený. Ale to neznamená, že by som bez neho neprežila. S makeupom či bez, stále som ten istý človek. Stále sa cítim dobre vo vlastnej koži, aj keď navonok môže mať zopár chýb. Stále sa mám rovnako rada.

zdroj: unsplash.com

Mám taký pocit, že veľa dievčat si myslí, že makeup z nich urobí iných ludí. Z časti áno, navonok budeš vyzerať inak, ale to, čo je vo vnútri sa nezmení. Ak si skutočne veľmi hanblivá, nemáš vysoké sebavedomie a podobne, nestane sa z teba zrazu úplný opak ak si dáš na tvár kilo makeupu.

Skôr si myslím, že je dôležité sústrediť sa na svoje vnútro. Pretože nakoniec to, aká si vo svojom vnútri sa odzrkadľuje na tom, aká si navonok. Takže je dôležité najprv zapracovať na tom, a pekný zovňajšok príde na rad až potom.

Nakoniec by som to zhrnula tak, že dievčatá nosia makeup , pretože chcú, pretože sa im to páči a vyzerajú aj s ním dobre. Robíme to pre seba, pre nikoho iného.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.