unsplash.com

Moja drahá, možno práve prežívaš obdobie, kedy necítiš vôbec nič. Smútok? Radosť? Hnev? Nič. Poviem ti, toto je jedno z najhorších životných období, aké môže byť. Pretože, ak nič necítiš, je ti úplne jedno, čo bude s tvojim životom.

Foto: unsplash.com

Možno za toto zlé obdobie môžu hádky s kamarátmi, nezhody s priateľom, možno neľahká minulosť, ktorá v tebe zničila aj posledný plamienok citu. No na to musíš prísť ty sama. Veď predsa, ak na to neprídeš, nikdy nebudeš schopná začať opäť cítiť.

Jedna kamarátka mi raz rozprávala svoj príbeh, kvôli ktorému prestala cítiť všetku radosť a chuť do života. Rozprávala mi o svojej rodine, ale aj o tom, ako ju kamaráti nedržia, ale ani nepúšťajú, a to v nej pocit ničoho vyvoláva ešte viac.

Pri takýchto situáciach sa zvyknem pozastaviť a rozmýšľať nad životom. Nad tým, že ja mám v živote všetko. Kompletnú rodinu, kamarátov, ktorí by za mňa dali aj ruku do ohňa, mám čo jesť, čo si obliecť, proste nič mi nechýba, no predsa sa často sťažujem na to, aký mám život.

Foto: unsplash.com

Je ťažké sa dostať z tohto obdobia, ale na to potrebuješ: odhodlanie, trpezlivosť, správnych ľudí okolo seba a veľa vnútornej sily. Nič nejde hneď a všetko má svoj čas.

ODHODLANIE potrebuješ predovšetkým na to, aby si vôbec dokázala začať rozmýšľať nad prvým príznakom necítenia.
TRPEZLIVOSŤ potrebuješ na to, aby si sa nevzdávala, aj keď nepôjde všetko ľahko a jednoducho.
SPRÁVNYCH ĽUDÍ potrebuješ na to, aby ťa mal kto podržať, keď to bude ťažké. Na to, aby ťa mal kto vypočuť a poradiť ti.
VEĽA VNÚTORNEJ SILY potrebuješ na to, aby si to dokázala. Ak máš dostatok vnútornej sily nič ťa nezastaví na ceste za cítení tých pocitov, ktoré v tvojom živote tak chýbajú.

Ver si!


A preto, moja milá kamarátka, ak budeš hľadať príčinu, ktorá za to, že nič necítiš môže, ak sa nevzdáš a budeš silná, ja verím, že čoskoro príde úspech a opäť budeš schopná cítiť lásku, radosť a šťastie, ktoré je v živote tak dôležité cítiť.

„Príliš veľa myslíme a príliš málo cítime. Viac ako stroje potrebujeme ľudskosť. Viac ako rozum potrebujeme láskavosť a miernosť. Bez toho zvlčíme a stratíme všetko.“
– Charles Spencer Chaplin

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife