Vraví sa, že ten, čo ťa podvedie raz, urobí to aj po druhýkrát. Nezáleží na tom, ako dlho váš vzťah trval, naozaj to ukrutne bolí. Máš pocit, že ti krváca srdce a aj keď sa snažíš v spoločnosti tváriť, že ti to je v podstate jedno, po večeroch zmáčaš vankúš slzami. Aj keď svojho partnera podozrievaš z nevery, tvoja intuícia nemusí byť okamžite správna. Preto ostaň pokojná a radšej si všetko prever. To, či ťa partner podvádza môžeš zistiť tak, že mu položíš správne otázky. Tu je niekoľko z nich.

Prečo si mi nezodvihol telefón?

Niekto, kto ťa podvádza klame. Určite si nepamätá všetky svoje klamstvá, ktoré ti narozprával. Preto sa snaží čo najmenej s tebou komunikovať, čo znamená, že ti nezodvihne telefón. Preto sa ho určite na to opýtaj a rozhodne ho prichytíš pri tom, ako ti klame. Snažia sa z teba urobiť zbytočnú hysterku tým, že na tvoje otázky má naozaj veľmi chabé odpovede, ktorými na teba v podstate začne útočiť. Napríklad: „Teraz ti mám dvíhať telefón každú sekundu?“ Tvoj priateľ pri tejto otázke zneistie a riadi sa heslom najlepšia obrana je útok.

zdroj: unsplash.com

Z akého dôvodu už o tejto osobe nehovoríš? Prečo si sa začal venovať týmto činnostiam?

Jedným zo znakov, že ťa podvádza môže byť aj zmena jeho správania. Napríklad ak predtým zvykol o nejakej osobe hovoriť a teraz už o nej nepadne ani slovko alebo sa o seba viac zaujíma. Chodí do posilňovne, stravuje sa zdravšie a celkovo sa stará o svoj zovňajšok. Nie však každá takáto nová rutina musí byť znakom nevery. Niektoré návyky sa môžu pripisovať tomu, že tvoj partner emocionálne vyspel alebo ho v práci povýšili. Takže nemusíš okamžite panikáriť. Len preto, že začal hrávať tenis ťa predsa nemusí podvádzať.

Kde si bol a s kým?

Neverník ti veľa vecí zatají, čo môže znamenať, že ťa už viac neinformuje o tom, kde bol. A hlavne s kým. Akonáhle sa o tieto detaily začneš zaujímať, odpovedá ti vyhýbavo a snaží sa akýmsi spôsobom zmeniť tému. Avšak ak ti niečo zatajuje raz alebo dvakrát, nemusí to okamžite znamenať, že ťa podvádza. Možno pre teba pripravuje nejaké prekvapenie alebo ťa chce potešiť niečím netradičným.

zdroj: unsplash.com

Čosi sa v našom vzťahu zmenilo, niečo sa s tebou deje?

Na začiatku vzťahu môže byť pre teba náročné zistiť, či všetko plynie tak, ako má. Ak však spolu chodíte istý čas, poznáš všetky jeho nálady – keď je smutný, šťastný, nahnevaný, rozrušený či roztržitý. Je preto pre teba ľahšie zistiť, či ťa podvádza. Za svoje chyby obviňuje iných a na otázku, čo sa vo vašom vzťahu zmenilo, prinesie naozaj chabú odpoveď.

Aký si mal v práci deň?

Závisí od situácie, v ktorej túto otázku položíš. Ak sa odpovedi vyhýba, nemusí to hneď znamenať, že ťa podvádza. Možno ho naozaj niekto v práci naštval a nechce o tom hovoriť, pretože by sa opäť zbytočne rozčúlil. Preto nepanikár, ak pri tejto otázke ostane ticho. Možno ťa len nechce zbytočne zaťažovať svojimi pracovnými problémami alebo netúži po napätí v domácnosti. Radšej si chce oddýchnuť a nemyslieť na to, čo sa stalo. Keď máš ale pocit, že sa tejto otázke vyhýba každý deň a zámerne, môže to znamenať, že ešte nestačil vymyslieť dostatočné klamstvo na to, aby zakryl svoju neveru.

Ak sa odhalíš partnerovu neveru, nezačni na neho hneď hystericky kričať a nerob mu žiadne scény. Len mu v pokoji povedz, ako sa cítiš a spýtaj sa ho, či ho podozrievaš z nevery oprávnene. Nerob hneď žiadne rozsudky, najprv si ho vypočuj a snaž sa to riešiť s naozaj chladnou hlavou. Časom by ťa tvoje rozhodnutia mohli začať mrzieť.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.