Pexels/DAVID LUCK

Každá z nás má úplne inú povahu či charakter a od toho sa odvíjajú aj naše vzťahy s ľuďmi okolo nás. Niekto je viac spoločenský, iný miluje svoju samotu. Všetkých však spája jedno – chceme, aby nás mali ostatní radi. Či už to majú byť veľké davy alebo kruh našich najbližších priateľov. Okrem toho, že „to“ musíš mať v sebe, vieš robiť veci tak, aby si si náklonnosť pritiahla aj sama. 

Samozrejme, nikde nie je určené, čo ťa spraví „dokonalou“ a aj keby bolo, nemôže to platiť vždy – to, čo jednému človeku na správaní druhého vadí, môže mať iný rád.

Pozitívne a negatívne vlastnosti sú len o uhle pohľadu a o tom, ako sa skombinujú s povahou niekoho iného. No existuje pár všeobecných tipov, vďaka ktorým si predsa len o čosi viac v spoločnosti šplhneš.

Mlčať je občas zlato

Toto môže platiť hneď vo viacerých smeroch – jednak, mala by si si zahryznúť do jazyka, ak chceš rozoberať klebety, pretože ľudí, čo ohovárajú iných, nemá nikto rád. Nehovoriac o tom, že im nikdy nebudú dôverovať, ak vedia, ako sa správajú za chrbtom ostatných.

Druhý uhol pohľadu je o tom, že plusové body získaš tým, ak budeš viac počúvať ako rozprávať. Mať vždy slovo a byť stredobodom pozornosti, to nie je to, čím si získaš priazeň. Ak však dáš priestor aj ostatným a bude naozaj vnímať a pamätať si, čo hovoria, zavďačíš sa im.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife