Si krásna, inteligentná žena, ktorá má niekedy o sebe pochybnosti. Vidíš mnoho nespravodlivosti a taktiež sama sebe často vravíš, že ženy to majú v tomto svete omnoho ťažšie ako muži. Nie si v tom sama, lebo každá z nás má občas svoje slabé chvíle. Jediné, čo si musíš uvedomiť je, že byť ženou je to najkrajšie.

Pochybovať o sebe, o svojom bytí, o svojej kráse, múdrosti či rozhodnutiach je úplne normálne. Každá z nás má minimálne raz do mesiaca takéto myšlienky, ktoré však posúvajú tvoje ja. Tieto neistoty sú náročné a častokrát si musíš aj poplakať, ale na druhý deň by si mala byť pripravená sa s nimi vyrovnať a byť hrdá na to že si ženou.

Tu je 5 dôvodov, prečo by si mala byť vďačná za to, že si nežnejším pohlavím a 5 bodov, ktoré by si si mala osvojiť a snažiť sa dostať ich aj do svojho života.

Si silná

Si jedinečná, si silná, si sebavedomá a si žena, ktorá aj napriek svojej nežnosti má nespočetne veľa silných stránok. Môžeš byť silná fyzicky, či psychicky. Nejde o svaly alebo o zadržiavanie citov a emócií. Ide o moc vôle, keď si ideš za svojimi cieľmi, ide o veľkosť mysle, keď sa snažíš prísť na nový nápad. Prežila si si toho veľa a ide o tvoju vnútornú silu, ktorú si buduješ od malička. Nezabudni na to, že nie si o nič slabšia ako hocikto iný.

Môžeš byť a robiť čokoľvek

Aj keď je pravda, že v tomto svete ešte stále nie je rodová rovnosť, môžeš robiť čokoľvek. Môžeš byť kýmkoľvek a vykonávať prácu, akú ty sama chceš a po akej túžiš. Nikde nie je hranica a žena, povedz si narovinu, práve vďaka tomu, že sme častokrát prehliadnuté, tak bojujeme viac za to, čo chceme a sme oveľa priebojnejšie.


Prinášaš na svet nový život

Aj keď muži nemajú svoje dni, nemusia trpieť tehotenstvo, materskú dovolenku a všetky tie zmiešané hormóny a zmeny nálad či chutí, ty žena, ty prinášaš na tento svet svoj potomka. Ty dávaš tomu malému človiečiku nový život. Dávaš mu lásku, domov, učíš ho ako byť správnym človekom v dnešnom svete. Ty si tá krásna žena, ktorá porodí, vytrpí si všetky tie problémy a bolesti a aj napriek tomu si stále krásna, silná a úžasná matka.

Tolerantnosť a zmyselnosť

My ženy sme odjakživa oveľa viac tolerantné ako sú muži. Viac odpúšťaš, viac trpíš a taktiež častokrát to nikomu nepovieš, lebo to berieš ako súčasť tvojho života. Nie je to tak, a mysli aj na svoje pocity, neboj sa vyjadriť čo si myslíš, čo sa ti nepáči. Si zmyselná, pôvabná a máš mnoho úžasných vlastností, ktoré ani sama nevidíš.

Zmyselnosť dávame aj do zariaďovania bytu, domu či kancelárie. Priestory a všetko, čoho sa dotkneš, je okamžite dokonalo urobené, pretože ty máš cit pre detail, máš ženskú intuíciu a si úžasná a sebavedomá. Si zmyselná a tvoja práca je vždy urobená, tak ako to najlepšie vieš.

Si krásna a múdra

Aj keď je tento bod trocha povrchný, pozri sa na seba do zrkadla. Si krásna bytosť s očami, ktoré sa smejú, s krásnou pleťou nech má hocijaké chybičky. Máš nádherné pery a o tých lícnych kostiach ani nehovorím. Miluj seba samú, iba tak ťa budú obdivovať aj ostatní. Miluj všetky svoje chyby a nedokonalosti. Pozri sa na všetky kozmetické produkty, na to že stále môžeš byť tou najkrajšou verziou seba samej. Máš nespočetne veľa možností v obliekaní, maľovaní a v sebarozvoji. Si krásna a môžeš byť vždy ešte krajšia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.