unsplash.com

Príbehov o tom, ako sa ľudia spoznávajú je neskutočne veľa. Vlastne sú to príbehy o láske, príbehy o tom, ako sa dvaja ľudia nájdu. Stretávame sa s nimi denne, nájdeme to v knihách či časopisoch, vidíme to filmoch alebo bežne v živote, taktiež sa s tým stretávame pri rozhovoroch s priateľmi. Otázka ale je, sme vážne závislí na láske?

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Kamkoľvek sa pohneme okamžite na nás útočí láska. Každý vo svojom živote má osobu, ktorá proste za nič na svete nedokáže byť single. Hľadá vzťahy, má neustálu potrebu niekam, alebo k niekomu patriť, svoj život si nevie predstaviť bez vzťahu hoci nám samým mnohokrát pripadá že v tých jej „vzťahoch“ moc o city, či lásku nejde.

Ide len o potrebu. V deväťdesiatich percentách stretnutí s touto osobou počúvame len príbeh o tom, ako sa stretli. „Sedela som len tak v kaviarni s kamarátkou keď v tom vo dverách stál on, nikdy nezabudnem na ten jeho pohľad, na tie prenikavé oči a milý úsmev! Okamžite som vedela, že budeme spolu, no a keď za mnou bez zaváhania prišiel, vedela som, že nám osud proste praje a máme byť spolu“ Takto to ide dookola, hoci by sa to zdalo ideálnym spoznaním, nie je tomu úplne tak.

Predsa tieto príbehy o láske tá osoba rozpráva takmer každý mesiac, smutné je to, že zakaždým v tom hrá hlavnú rolu iná osoba. Hoci nikdy nezabudne podotknúť, že ide o pravú lásku a podobne kecy, ktoré k tomu patria.

Mali by sme byť vo vzťahoch viac otvorení a nechávať si aj iné možnosti? Nemyslím tým, že by sme mali mať niekoľko vzťahov naraz, ale dávať im len nejaký čas. Pár dní vzťahu a posunúť sa ďalej, skúšať niečo nové, s niekým novým a skúmať. Možno ide len o nejaký experiment. Ide len o niečo, v čom tieto typy ľudí skúšajú nájsť niečo čo pretrvá, niečo čo im sadne do každého detailu.

Niečo, za čím bežia a snažia sa to nájsť, hoci si z prvotného dojmu mysleli, že to našli v tých desiatkach svojich ex, ktorým nechali len zlomené srdcia a oči pre plač. Možno by sme nemali vzťahy brať tak vážne, možno by sme naozaj mali hľadať a skúšať ako to robia oni. Možno by sme mali preskúšať všetky možnosti, ktoré nám život ponúka, kým nájdeme to pravé. Pretože v momente, keď to práve príde do nášho života, už nebude čas skúšať, už nebude čas experimentovať. Pretože veci pôjdu tak ako majú ísť, bez komplikácií, či povrchového zamilovania sa do iných osôb. Spoznáme to ľahko, narozdiel od tých ex, to bude niečo, pri čom sa budeme cítiť úžasne za akýchkoľvek možností a nie len kým to pobláznenie zo zamilovanosti prejde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating