Všetci máme priateľov, ktorí zostávajú v nefungujúcom vzťahu. Napriek tomu, že vedia, akí sú ich partneri. Rozmýšľaš prečo? Toto je téma, o ktorej bude dnešný článok. 

Dúfajú, že to bude lepšie

Môže to vyzerať ako klišé, no je to pravda. Ľudia, ktorí zostávajú v nefungujúcom vzťahu neustále veria, že sa ich partner zmení. Že ho prinútia zmeniť sa. Že sa zázračne zobudia a bude všetko iné.

Nechcú partnerovi ublížiť

Ľudia sú spoločenské tvory. To je dôvod, prečo sa dávame do vzťahov. Či už priateľských, partnerských alebo rodinných. Bez ľudí by sme neprežili. Niektorí sú však až príliš citliví, a tak zostávajú v nefungujúcom vzťahu len preto, pretože nechcú nikomu ublížiť.

zdroj: pexels.com

Stali sa závislým na partnerovi

Finančná závislosť je najväčší dôvod, prečo manželky zostávajú v nefungujúcom manželstve. Čoraz častejšie však môžeme vidieť to, ako sú niektorí ľudia citovo závislí na partneroch, a tak spolu zostávajú, aj keď to nie je dobré.

Veria, že láska musí byť aj ťažká

Filmy, knihy, piesne a básne. Všetky tieto veci hovoria o láske. A hovoria o tom, aká je láska ťažká, smutná a bolestivá. Potom si niektorí naivní ľudia myslia, že to tak musí byť aj v realite. Že na to, aby niekoho milovali, musia trpieť. (Áno, pre pravú lásku musíme niečo obetovať, ale to ešte neznamená, že musíme ostávať v toxickom vzťahu.)

Partner ich presvedčil, že nie sú dosť dobrí

Niektorí ľudia majú tú smolu, že priťahujú manipulačných ľudí, ktorí ich citovo vydierajú. To je dôvod, prečo tak veľa ľudí vo vzťahu trpí a naďalej v ňom zostáva.

zdroj: pixabay.com

Nemajú dostatočné sebavedomie

Pravdaže, tí, ktorí sú zaseknutí v zlých vzťahoch, majú nízke sebavedomie. Je to aj preto, pretože niektorí ľudia nemajú hodnoty a štandardy pevne nastavené a myslia si, že takýto vzťah je jediné, čo si zaslúžia.

Obávajú sa, že zostanú sami

Toto je najčastejší a najväčší dôvod, prečo sa ľudia rozhodnú zostať v zlých vzťahoch. Myslia si, že nemajú žiadnu alternatívu, a tak sa boja opustiť svojho partnera. A to všetko len preto, pretože sú vystrašení zo single života.

 

Zdroj: thetalko.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.