Videla si už film The greatest showman? Zmyselný príbeh nielen o tom, že sme si všetci rovní, ale tiež o tom, ako treba ostať sám sebou za každých okolností a neísť do extrémov, keď už máš všetko. Nezabúdať na to dôležité osoby vo svojom živote a robiť nielen rodinu, ale aj priateľov šťastnými. Odporúčam pozrieť a vziať si hlavnú myšlienku filmu k srdcu.

Niekedy mám pocit, že som na tomto svete z jedného prostého dôvodu – a to pomáhať druhým, byť im oporou, byť niekým, v kom nájdu pochopenie a porozumenie. Možno sa ti tieto slová zdajú divné. Vlastne aj mne to príde divné a neobvyklé, no ja naozaj neviem vysvetliť tento pocit.

Znie to jednoducho, no neustále mám pocit, že sa odo mňa niečo očakáva. A aj keď sa neočakáva, robím to ďalej. Pomáham, snažím sa, rozhováram iným. Je to darom slova? Je to dobrým srdcom? Prečo vlastne musím byť ja tá, ktorá „dostala úlohu pomáhať iným“? Jedno ti ale poviem – robím to rada. Naozaj rada. Tak skutočne rada. Od srdca a s láskou.

zdroj: pexels.com

Chcem pomôcť druhým mojimi slovami. Povzbudiť ich. Priniesť nový uhol pohľadu do ich života, aj keď im sa to zdá zbytočné. Pretože nikdy nič nie je zbytočné. Pretože každý si zaslúži lásku. Pretože každý si zaslúži počuť, že ho má niekto skutočne rád. Pretože každý si zaslúži cítiť, že pri ňom niekto stojí a rozumie mu. Toto je to, čo ma robí šťastnou. Ak spravím šťastným niekoho, robím šťastnou samú seba. Primárne však nejde o mňa a moje pocity. Jednoducho to robím sama od seba, bez akýchkoľvek očakávaní.

Je to poslanie, dar, vienko dané do života? Či naopak trápenie, ktoré ma postihlo v živote? Nie. Ja viem, že ty si rovnaká – dobrá vo vnútri s neustálym nutkaním pomáhať. A tiež viem, že ani ty to nedokážeš vysvetliť, no ja ti rozumiem. A vieš čo ti poviem? Robiť šťastnými druhých je neodmysliteľnou súčasťou teba a preto to nikdy neber ako svoje trápenie. Veď napriek všetkému si šťastná aj ty. A stále budeš. A aj keď budeš mať jeden z tých dní, kedy nebudeš vedieť nájsť samú seba, spomeň si na to, že potešiť druhých spraví šťastnou aj teba.

zdroj: pexels.com

Je v poriadku mať dni, kedy sa strácaš. Ja ich mávam tiež a ver, že dosť často, hoci to na mne nie je vidno. Viem, že ty si mi podobná. Sebaistá kráska, ktorá vnútri vie čo chce. Preto to všetko,  toto celé, ber ako svoje poslanie. Si anjelom bez krídel, ktorý si lieta  medzi obyčajnými ľuďmi.  Si tou najžiarivejšou hviezdou spomedzi ostatných. Si niekým, kto neočakáva na oplátku nič. Prosím, zostaň takou akousi si, pretože takých ako ty, je v dnešnej dobe naozaj málo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.