Milovať ma ťa rozčúli (občas ide o nemiestny hnev), bude to láska príliš veľká na to, aby si ju dokázal uniesť. Som tvrdohlavá a naivná. Tichá, akonáhle mi dôjdu slová, no hneď zrána sa mi mysľou prehrnie priveľa myšlienok, ktoré musím v tú chvíľu dostať zo seba von.

Ak ma budeš milovať, pripravím ti každý deň skvelú večeru. Oblečenie pohádzané na zemi, milión otvorených kariet v počítači, káva počas dňa takmer každú hodinu. Milovať ma znamená milovať aj mojich priateľov, ich hlučnosť, naše vtipy, ktoré tebe nebudú dávať žiadny zmysel. Milovať zároveň aj moju častú náladovosť, hádky kvôli veciam, na ktorých absolútne nezáleží. Buď ma budeš milovať každú minútu svojho života alebo vôbec. Milovať ma je chaotické. Chlad, neistota a ospravedlnenia.

Avšak milovať ma je zároveň aj radosťou. 

zdroj: unsplash.com

Hojnosť. Tvorivosť. Mlčanie, keď sa potrebuješ nadýchnuť. Som osobou, ktorá ťa bude počúvať kedykoľvek. Som tvrdohlavá, avšak to znamená, že sa ťa budem držať za každých okolností. Budeš len jednoducho vedieť, na akej strane stojím. To znamená, že budem stáť na tvojej strane. Milovať ma je ako kvet v rozpuku, poézia a láska vyjadrená v tisícoch rôznych jazykov. Milovať ma je povzbudenie, lojalita, priateľstvo. Som zotrvačná, mám obrovské srdce a dokážem odpúšťať. Som ochotná kvôli tebe preplávať hlboký oceán a čeliť všetkým nástrahám, ktoré mi ponúkne. Milovať ma znamená ísť so mnou, zatiaľ čo sa snažím plniť si svoje sny. Môžeš si však byť istý, že tu budem pre teba, ak si budeš plniť tie svoje.

Všetko toto som sem napísala, aby si si uvedomil, že milovať ma nebude vždy jednoduché. Som ako skladačka – zložitá, ako jedlo s nikdy nekončiacimi chodmi. To znamená, že potrebujem niekoho, kto dokáže skutočne milovať. Niekoho, komu nebudú prekážať moje nedostatky, bude ich milovať rovnako, ako moje silné stránky.

Nehľadám si niekoho, kto bude na mne milovať iba určité časti. Hľadám si niekoho, kto sa nebude hanbiť za to, že sa zamiluje do mňa, do celej mojej duše, mysle aj tela.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.