Photo by Jonathan Borba from Pexels

Snom mnohých žien je mať pekné, vypracované, a hlavne svalnaté stehná. Aby si ich však získala, musíš buď pravidelne cvičiť alebo sa aktívne venovať nejakému športu. Prinášam ti zopár cvikov, vďaka ktorým získaš nohy, po akých si vždy túžila. Musíš sa im ale venovať minimálne párkrát do týždňa, aby mali nejaký účinok.

Drep do strany

Nielenže tento cvik pôsobí najmä na tvoje vnútorné stehná, ale posilňuje aj tvoj zadok a vonkajšie stehná. Postav sa tak, aby si mala nohy rozkročené na široko, chrbát je vystretý. Pravou nohou pomaly vykroč do strany, zadok maj stále vypučený. Aby si udržala rovnováhu, môžeš roztiahnuť obidve ruky. Zakaždým, čo spravíš jeden drep sa vráť do pôvodnej polohy a zopakuj to aspoň desaťkrát na každú stranu.

Gate swings

Daj sa do polohy, akoby si mala ísť robiť široký drep – nohy sú ďaleko od seba, špičky smerujú von, chrbát je vystretý, zadok vypučený. Kolená máš pokrčené – z tejto polohy pomaly vyskoč a vráť sa do tej pôvodnej polohy. Zopakuj to desaťkrát.

Criss Cross Jumping Jacks

Táto jednoduchá variácia cviku jumping jacks kladie väčší dôraz na tvoje vnútorné stehná, pričom pri tomto cviku zapájaš celé svoje telo. Skvelé, no nie?

Robí sa podobne ako klasické jumping jacks – začínaš so široko rozkročenými nohami. Pokrčíš kolená, akoby si išla robiť drep a vyskočíš. No namiesto toho, aby si nohy po výskoku opäť spojila, urobíš „criss cross“ – nohy prekrížiš takým spôsobom, aby pravá noha bola vpredu a ľavá vzadu. Pri dvadsiatich opakovaniach ich samozrejme nezabudni striedať.

Výpady do strany

Tento cvik je kombináciou výpadu so zdvihnutím nohy. Na tvoje stehná pôsobí oveľa efektívnejšie ako klasický výpad. Zo začiatku maj nohy pri sebe a vystretý chrbát. Vykroč pravou nohou do strany a sprav takzvaný výpad do boku – vystri pravú nohu a pokrč ľavé koleno. Zopakuj desaťkrát na každú nohu.

Dvíhanie nohy na podložke

K tomuto cviku budeš potrebovať pomôcku – nejakú podložku alebo žinenku. Ľahni si na pravý bok, nohy pokrč v kolenách. Ľavú nohu prelož cez pravú – vytvoríš akýsi pravý uhol. Vystretú pravú nohu dvíhaj do vzduchu, nesmieš ju však položiť na zem úplne. Tento cvik vykonaj desaťkrát na jednu nohu, potom sa otoč a presne to isté urob s druhou nohou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness