Photo by Tim Gouw on Unsplash

Jar je časom, kedy máme pocit, že všetko na svete akoby začínalo nanovo. Po zime však býva vo vzduchu akási jarná únava. Nenechaj sa ňou však ovplyvniť, a radšej si daj za úlohu prekonať ju tak, aby si “rozkvitla” aj ty ako človek. Toto je pár tipov, s ktorými bude tvoja jar plná energie!

Ranný štart

Ráno ovplyvní celý tvoj deň, a preto je dôležité správne prebudiť telo i myseľ. Najlepšou voľbou je naštartovať metabolizmus a dopriať si energiu v podobe tekutín. Je len na tebe, či preferuješ teplú vodu, citronádu, ovocné alebo zeleninové šťavy. Nájdi to, čo ti najviac vyhovuje a začni každý deň jedným pohárom na lačno. Tvoje telo ti poďakuje a nebudeš cítiť krátko po zobudení opäť únavu.

Cvičenie

Čo je lepšie pre tvoje telo a získanie energie ako cvičenie? Či už obľubuješ rannú jogu, beh v prírode alebo cvičenie vo fitku, pohyb ti uvoľní endorfíny, ktoré ti zaručia dobrú náladu. Navyše takto pred letom sa pohyb naozaj hodí! Pre deň plný energie vyskúšaj cvičiť ráno.

View this post on Instagram

Twist Tuesday… is that a thing? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ I have to go on a mini rant today about how much I LOVE hot yoga. Ceremoniously stepping onto my soapbox ;)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ I do Bikram hot yoga as many times as I can each week. Bikram-style classes go through the same 26 postures and 2 breathing exercises each and every class. Classic Bikram is 90 minutes, and there are shortened versions that last 60 minutes. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Hot yoga is amazing for the body, and it is also so healthy for the mind. Each time I take class, I am forced to focus on myself and my personal wellness for an allotted time — something I really struggle with as a nursing student. I would encourage anyone and everyone to give it a try.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ What do you do to work on yourself and/or your wellness?⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #nursingstudent #nursingschool #futurenurse #wellness #health #medicine #bsn #rn #nursesofinstagram #yoga #hotyoga #bikram

A post shared by Claire Elise (@claireelisern) on

Prechádzka

Pobyt v prírode ti jarnú únavu zaručene zaženie. Niet predsa nad čerstvý vzduch. Toto nie je o pohybe ako pri cvičení, ale o psychohygiene. Prechádzka rozkvitnutou prírodou ťa privedie na pozitívne myšlienky, a ktovie, možno aj na skvelé nové nápady. A ak máš pocit, že vo svojom živote potrebuješ zmenu, tu ťa pri tvojich pocitoch nikto rušiť nebude.

Reorganizácia

Po zime je dobré spraviť si v živote poriadok. Nie len vo svojom vnútri, ale i v okolí. Preorganizuj si šatník, do ktorého vsuň nové a farebné jarné kúsky, sprav si poriadok na pracovnom stole, pridaj kvety, nové dekorácie. Aj malá zmena v izbe ťa nie len zamestná, ale navodí pocit “nového začiatku”.

View this post on Instagram

Have you begun Spring cleaning yet?? I don’t really know what’s supposed to be so much different between regular cleaning🤷🏼‍♀️. I did put up all the winter clothes yesterday…does that count? I did finally get my room cleaned up after what feels like 4 years (since we’ve had multiple kids) and I’m loving waking up to this every morning. How cool are these pictures from @storyboardsphotos that I printed straight from my Instagram photos!? And I got them all put up within 15 minutes, wait for it…ALL BY MYSELF!! . . #spring #springcleaning #organization #masterbedroom #bedroom #bedroomdecor #cleaning #momlife #motherhood #parenting #parenthood #homedecor #decor #lifestyle #lifestyleblogger #home #kids #family #memories #pictures #walldecor

A post shared by Jackie – Mom Blogger (@therealitymom) on

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife