Ak vo vzťahu spozorujete tieto znamenia, skúste sa vrátiť z kratšej cesty. S vysokou pravdepodobnosťou sa tak podľa portálu brightside vyhnete zbytočnému sklamaniu.

Sú vzťahy, v ktorých sa môžete snažiť akokoľvek, no i tak to nebude v poriadku. Môžete byť tou najlepšou verziou samého seba, avšak ani to nebude stačiť. Partner či partnerka si vždy nájdu dôvod na hádku. Alebo sa vás budú snažiť vylepšiť podľa (chorej) predstavy, ktorú si držia v hlave. Svojho partnera môžete milovať, môžete sa snažiť. No ak nebudete mať klapky na očiach, určite zbadáte znamenia. A práve tie vám ukážu, že skutočne nie je všetko tak, ako by malo byť.

Toto je 10 znamení toho, že ste sa dostali do toxického vzťahu. Ich výhodou je, že ich môžete vypozorovať už na samotnom začiatku.

#1 Ihneď ste presvedčení o tom, že ste našli lásku svojho života

V drvivej väčšine prípadov to je presne naopak. Láska nás málokedy „buchne“ po hlave ako kladivo. Ak ste do partnera úplne paf, pravdepodobne za to môžu rozbúrené hormóny. So skutočnou láskou to nemá bohužiaľ nič spoločné. Tá sa naozaj rodí len časom.

zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash

#2 Príliš si partnera idealizujete

Už zopár mesiacov nemá prácu? „Nevadí, on sa stále hľadá,“ poviete si, keď zaplatíte už dvadsiaty účet v reštaurácii. Ak odmietate vidieť partnerove chyby, môžete sa škaredo popáliť. Bohužiaľ si za svoju naivitu môžete len sami. Skúste sa teda naňho pozrieť bez ružových okuliarov na očiach.

#3 Uprednostňujete partnera a zabúdate na priateľov

Ste schopní bez váhania kvôli nemu/nej zmeniť program, ktorý ste mali naplánovaný celé mesiace dopredu. To, čo si partner zaželá, je pre vás posvätné. Preto všetko podriaďujete tomu, aby ste mu vyhoveli. To je však veľká chyba.

#4 Vykašlete sa na záujmy

Ste takí zamilovaní, že kašlete dokonca na všetko. Zabudnete na kurzy jogy, beh či obľúbenú turistiku. Láska je fajn vec. No partnerský vzťah by sa nikdy nemal stať jediným zmyslom nášho života.

#5 Ignorujete jeho zlozvyky

Sú zlozvyky, ktoré sa jednoducho nedajú prehliadnuť. Je váš partner agresívny? Pije akosi priveľa? To sú signály, nad ktorými by ste rozhodne nemali privierať oči. Určite nikto z nás nechce celý život prežiť s tyranom či alkoholikom.

zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash

#6 Vždy dáte na partnerov názor, a to bez akýchkoľvek výhrad

Názor partnera je pre vás oveľa dôležitejší, než ten váš. Preto sa začnete meniť podľa jeho predstáv. Páčia sa mu krátke vlasy? Určite sa dáte ostrihať. Páči sa mu vychudnutá postava? Je najvyšší čas začať diétovať. No vo vzťahu je najdôležitejšie ostať sám sebou, nie meniť sa na obraz, s ktorým sa neviete stotožniť.

#7 Ste prehnane žiarliví

Bojíte sa, že by ste prišli o partnera a preto sliedite, kde sa dá. Nemôžete vystáť, ak sa pozrie na niekoho iného, pričom sa nehanbíte nakuknúť mu i do virtuálneho súkromia. Nie ste si istí jeho láskou. A z toho pramení aj enormná žiarlivosť.

#8 Bez neho jednoducho neexistujete

Ak sa váš partner od vás fyzicky vzdiali, ostane vám nevoľno. Sústavne mu voláte, kontrolujete ho a najradšej ste, keď sedí pri vás. Je to jasná známka toho, že ste v toxickom vzťahu. Láska totižto neznamená závislosť.

#9 Nevšímate si, ako sa váš partner správa k ostatným

Je vám jedno, že váš partner je hrubý na vášho kolegu. Dokonca ho možno budete aj obhajovať. Ak však prehliadate to, ako sa správa k druhým, čoskoro sa tak začne správať aj k vám. A to nebude priveľmi pozitívna skúsenosť.

#10 Neviete mu povedať „NIE“

Nech od vás vyžaduje hocičo, vždy si môže byť istý, že dostane kladnú odpoveď. Vždy mu vyhoviete, a to aj vtedy, ak by to malo byť na váš úkor.

Ak ste sa našli v týchto bodoch, skúste pouvažovať, či je takýto vzťah pre vás dobrou víziou, niekedy je lepšie vrátiť sa z kratšej cesty. Vyhnete sa tak zbytočnému sklamaniu.

zdroj: brightside

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.