pexels.com

Každé ráno, keď vstaneme máme 24 hodín. Je na tebe alebo na mne, ako ten čas využijeme.

Pred pár mesiacmi som vstávala každé ráno  s negatívnymi myšlienkami. Trápila som sa. Chuť zo života sa vytratila.  Strácala som ľudí, na ktorých mi záleží. Nebudem ti klamať, bolo to naozaj zlé obdobie. Z toho dievčaťa, čo sa milovalo smiať na každej hlúposti, sa stalo dievča, ktoré sa k smiechu muselo premáhať.  Ale potom stačil jeden citát. Myslím, že to bola nedeľa. Okolo obeda asi. A ten citát mi zmenil všetko. Celý život.

pexels-photo foto: pexels.com

 „Skús 24 hodín myslieť pozitívne a tvoj život sa zmení!“

Skúsila som to. Povedala som si dosť. Aj keď ma  trápilo, že som stratila kamarátku. Vedela som, že ľudia do nášho života prichádzajú aj odchádzajú. Prestala som bojovať o niečo, čo v tom čase nemalo zmysel. A po nekonečných mesiacoch som sa upriamila na seba. Na svoje šťastie. Na tých ľudí, ktorí tu ostávajú , aj keď sa ostatní otáčajú chrbtom. Na rodinu. A na tých pár ľudí, ktorí si vedia nájsť čas na mňa, aj keď je ich diár plný. Uvedomila som si, že nemôžem byť súčasťou života každého človeka, ktorého mám rada.

Nasledujúci deň som vstala. Aj keď som mala školu, usmiala som sa, pretože som chcela.

Pretože som mala dôvod sa usmiať.

Pretože som si povedala, že od dnes sa na všetko budem pozerať pozitívne.

Pretože, som mohla.

A stále môžem.

A chcem.

pexels-photo-65121 foto: pexels.com

Nehovorím, že si  niekedy nepoplačem a nemám zlý deň. Ale naučila som sa, že vo všetkom musím hľadať to pozitívne.  Musím sa znova postaviť a pokračovať ďalej.  Stále mám dni, kedy sa mi nič nechce a nevychádzam z postele, ale niekedy sa proste musím prekonať vstať a robiť niečo užitočné.

Týchto 24 hodín praktizujem vo svojom živote už skoro polroka a musím povedať, že mi to naozaj zmenilo život. Každé ráno vstávam rovnako ako na začiatku s úsmevom. Usmejem sa na seba, keď sa ešte ledva vidím v zrkadle, lebo si uvedomujem, že mám nový deň, kedy  sa môžem usmievať. Kedy môžem prinútiť sa usmiať moju mamu, aj keď viem, že ma za sebou náročný deň. Kedy sa môžem zas pohádať  s bratom, aby som ho neskôr mohla v objatí  rozpučiť.  Kedy sa môžem  smiať s ľuďmi, ktorých mám rada.

d3187b3b47b659a683d5d77d967b245d pinterest.com

Ale hlavne, vo všetkom, čo ma postihne, môžem znova vidieť pozitíva.

Skús to a uvidíš, že tvoj život sa naozaj zmení. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife