V poslednej dobe to bolo celkom drsné čo?  Máš pocit, že si už vyčerpala všetku svoju energiu a nevieš, z akého zdroja čerpať ďalej na to, aby si mohla normálne fungovať. Necítiš sa smutná, no ani šťastná. Necítiš totiž nič. Cítiš len prázdno…

Možno sa cítiš rozbitá. Psychicky vyčerpaná a fyzicky unavená. Jediné po čom túžiš je ľahnúť si do postele a prespať celé dni. Možno chceš aby tu bol niekto, kto by ťa pozbieral a zlepil. No nikto taký neprichádza, a tak na to všetko opäť ostávaš len ty sama.

Neboj sa, to prejde. Každá z nás má z času na čas takéto obdobie. Kedy sa ti toho nahrnie naraz strašne veľa a ty nevieš ako to dokážeš zvládnuť. No nakoniec to aj tak zvládneš. A veci sa začnú meniť. Veď ako hlboko sa dá spadnúť? Len na dno, od ktorého sa odrazíš a začneš opäť stúpať. Len buď trpezlivá, zlé obdobia sú tu na to, aby sme sa naučili viac si vážiť tie dobré. Život nikdy nemá tvar rovnej priamky. Má svoje hĺbky a svoje výšiny. Má svoje skratky a obchádzky. Mení sa každým dňom. Viem, že teraz ťa možno nič nebaví. Ale nevzdávaj sa, prosím ťa. Naber silu a začni znova.

zdroj: Photo by Yuri Levin on Unsplash.com

Začni od seba. Kúp si nejakú dobrú knihu. Pusť si film, ktorý ťa namotivuje. Vyvenči svojho psa, vyberte sa na dlhú prechádzku do lesa. Príroda má niekedy priam magickú moc na našu dušu. Vyber sa medzi ľudí. Stretni sa s priateľmi, alebo si len choď sadnúť na kávu do tej milej cukrárne, ktorá ťa tak dlho láka. Rob hocičo, čo ťa kedysi dokázalo rozveseliť. No hlavne sa nevzdávaj.

Spomeň si, že si zažila oveľa horšie veci. Spomeň si na to, ako si sa vtedy cítila a uvedom si, že tak sa znovu cítiť nechceš. Každý má život vo svojich vlastných rukách. Spomeň si na to, keď si bola najšťastnejšia. Rozpamätaj sa, aké myšlienky si vtedy mala. Vieš, že dokážeš byť šťastná a plná života. Stačí ti trochu zmeniť pohľad na svet a pozerať na veci z tej lepšej stránky. Už bolo dosť toho negativizmu. Je najvyšší čas nechať za sebou všetku ľútosť a pohnúť sa ďalej. Nepotrebuješ na to nikoho, pretože si s tým všetkým dokážeš poradiť aj sama. Každá z nás má v sebe svoju vlastnú hrdinku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.