Ľudia s úzkosťou

Ľudia s úzkosťou alebo depresiou mávajú často problém zvládať bežné dni, no aj napriek tomu dostávajú množstvo nevyžiadaných rád od ostatných ľudí. A čo je ešte horšie, neraz sú veľmi necitlivé a útočné. Ak máš vo svojom okolí niekoho, kto týmito poruchami trpí, mala by si byť veľmi empatická a v žiadnom prípade by si nemala hovoriť nasledovné veci. 

Aj keby si to myslela v dobrom, tieto vety vyznievajú naozaj zle. Preto je dobré dávať si pozor na jazyk a dvakrát premýšľať pred tým, než niečo vypustíš z úst.

Upokoj sa. To bude dobré.

Ak niekto nie je v poriadku a ty ešte povieš, aby sa upokojil, môžeš si byť istá, že dosiahneš presný opak. Ide len o klišé frázy, ktoré hovoria ľudia, ktorí nevedia, čo iné k téme povedať. Niekedy sa oplatí radšej mlčať, než aby si mala povedať niečo podobné.

Denný horoskop
zdroj: Pexels/Anna Shvets

Nepreháňaš to trochu?

V niektorých prípadoch bývajú prejavy úzkosti či depresie výraznejšie a každý sa s tým vysporiada po svojom. Radšej tam buď a podaj pomocnú ruku, nekomentuj to takýmito zbytočnými vetami.

Podľa mňa vyzeráš v pohode.

To, že fyzická schránka vyzerá dobre, ešte neznamená, že psychika nie je zranená. Tieto ochorenia sú častokrát neviditeľné a ani si nemusíš všimnúť, že nimi niekto trpí. Preto na to ber ohľad a nesnaž sa danej osobe vyvrátiť tvrdenia o tom, že má problémy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife