Ľudia s úzkosťou

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mysli na niečo iné. / Snaž sa myslieť pozitívnejšie.

Ľudia s úzkosťou sú si dobre vedomí, že by mali pracovať so svojou psychikou. Ty ale tiež nedokážeš zmeniť svoju náladu z minúty na minútu. Ak sa necítiš dobre, len ťažko by si predstierala, že si šťastná a verila by si, že všetko dobre dopadne. Predstav si, aké náročné to musí byť pre nich, keď ich môže kedykoľvek prepadnúť ďalší záchvat paniky.

Dejú sa aj horšie veci. / Existujú aj vážnejšie choroby.

Nikdy, ale naozaj nikdy by si nemala podceňovať nejakú chorobu alebo poruchu. Samozrejme, že rakovina alebo iné ochorenie je veľmi vážne, no práve psychické problémy bývajú neraz tie, ktoré privedú pacientov až k tomu, aby si siahli na svoj život. Taktiež sa nikdy nevysmievaj z duševného ochorenia.

Presne viem, ako sa musíš cítiť.

Ak by si to vedela, niečo takéto by si nikdy z úst nevypustila. Ty si iba môžeš myslieť, čo daná osoba prežíva, no ak si niečo také nezažila, s najväčšou pravdepodobnosťou sa aj tak mýliš. Nesnaž sa to celé zľahčovať. Namiesto tohto skús ponúknuť pomoc.

Skúšal/-a si už meditáciu?

Aj keď je meditácia veľmi prospešná a naozaj môže mnohým pomôcť, v takomto kontexte to znie dosť výsmešne a tak, ako by išlo o samozrejmosť, ktorú treba skúsiť ako prvú. Pritom niektorým ľuďom dokážu pomôcť len skutočné lieky.

Úzkosť nie je skutočná choroba.

Ako sme už načrtli vyššie, nikdy niečo takéto netvrď. Iba by si danú osobu odhovorila od toho, aby vyhľadala pomoc odborníka, psychológa, terapeuta alebo psychiatra. A naozaj dokáže niekedy zabrať až to. Preto skôr vyjadri podporu k tomu, že na takom stretnutí nie je nič zlé.

Určite si prečítaj aj náš predošlý článok, kde nájdeš 6 vecí, ktoré by si nemala hovoriť ľuďom s nízkym sebavedomím

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife