Unsplash/Andrey Zvyagintsev

Cítiš sa vyspelo a vieš, čo chceš od života? Pozorne dbáš na to, s kým tráviš voľný čas a nepotrebuješ sa nikomu doprosovať? Ak si na to odpovedala pozitívne, ľudia s tebou len tak ľahko nevybabrú. Portál Lifehack, Power Of Positivity a HackSpirit uviedli príklady, ktoré svedčia o silnej osobnosti.

Činy sú pre teba dôležitejšie

Prázdne sľuby, výhovorky… to sú všetko iba slová. Dôležitejšie je samotné lámanie chleba, pre teba obzvlášť. Ľudia so silnou osobnosťou vedia, že práve neustále sťažovanie si a hľadanie východísk je úplným plytvaním času. Namiesto toho, aby sme od niečoho utekali, by sme sa mali sústrediť na možnosti, ako dotiahnuť veci do konca.

Nie si na nikom závislá

Si vyspelý človek, ktorý sa sústredí predovšetkým na seba a vlastné ciele. Nerozhodí ťa len tak hocičo. Nechodíš do spoločnosti, pretože ju potrebuješ. Si spoločenská, lebo sa ti to páči. No neprekáža ti ani chvíľa osamote pri dobrom seriáli či knihe. Ak si na teba nikto nevie nájsť čas, svet sa nezrúti. Veď tá káva alebo víno počká. A koniec-koncov, nelipneš na nikoho pozornosti.

Nie si zástancom ignorancie

Nedokážeš rešpektovať niekoho, kto vôbec nie je empatický, nápomocný, vľúdny, ale naopak arogantný, či priam bezcitný. Si človek, ktorý sa snaží hľadať riešenie v každej jednej situácií. Preto, keď sa stretneš s prvotriednym ignorantom, nemieniš pri ňom márniť svoj drahocenný čas.

Vieš úžasne načúvať

Ak sa trápi tvoja blízka kamarátka, či člen rodiny, si ochotná vnímať ich slová celé hodiny. Chápeš, že ťa veľmi potrebujú a chceš byť ich oporou. Si skvelý poslucháč, a preto ťa dokáže veľmi nahnevať, keď niekto počas rozhovoru pozerá do telefónu a len predstiera, že ho skutočne zaujíma, čo mu rozprávaš. Neznesieš žiadnu formu arogancie.

Dokážeš robiť náročné rozhodnutia

Život rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou. Zo sekundy na sekundu sa môže všetko zmeniť. Nemáme na výber, môžeme sa iba rozhodnúť. Ak vieš robiť dôležité a ťažké kroky, potom máš naozaj silnú osobnosť. Tá sa rozhodne nezasekne na mieste, kde by nebola dostatočne ocenená, či šťastná. Máš život vo vlastných rukách a iba ty vieš, ako s ním vynaložiť.

Zdroj: Lifehack, Power Of Positivity a HackSpirit

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife