Photo by freestocks on Unsplash.com

Okrem toho, že marec je tretí mesiac v roku, je aj mesiacom kníh. V tomto období by si si mala prečítať aspoň jednu, aby si mala zo seba dobrý pocit. Nevieš si však vybrať, ktorá kniha to bude?

Dnes mám pre teba tip na knižku, presne podľa tvojho znamenia.

Baran

Temné hmoty

Svetoznáma trilógia, ktorá pozostáva z dobrodružných kníh. Jednotlivé kúsky získali mnoho ocenení, medzi ktorými je aj cena za najlepšie britské knihy roka. K Baranovej dobrodružnej povahe sa táto kniha hodí dokonale.

Býk

Zo dna ku hviezdam

Táto kniha ti dá návod na to, ako prekonať ťažké časy a byť stále pozitívnou osobou. K Býkovej silnej povahe sa to hodí perfektne, pretože aj keď sa tvári, že má všetko pod kontrolou, občas potrebuje motiváciu on.

Blíženci

Zrkadlo

Román, ktorý odzrkadľuje obyčajné problémy v rodine. Stávajú sa každému z nás a nie je to žiadna hanba. Pre Blížencov knižka, ktorá je akoby šitá na mieru, pretože aj Blíženci by občas potrebovali svoje pomyslené zrkadlo.

Rak

Kvety pre Algernona

Táto kniha dá ľuďom viac, než si dokážu predstaviť. Tento román je označovaný za klasiku americkej literatúry, čo značí aj o mnohých filmových adaptáciách. Kniha, ktorá v sebe skrýva dojímavý príbeh je určená všetkým, no najviac sadne tomuto znameniu.

Lev

Cinder

Hoci to tak nemusí na prvý pohľad vyzerať, kniha je plná rozprávkového tajomna a vzrušenia. Znamenie Lev si ju hneď zamiluje, pretože už dlho hľadá niečo, čo by ho bavilo. Keď zbadá túto knižku, bude okamžite vedieť, že ju musí mať.

Panna

Odviaž sa! Kdekoľvek!

Táto kniha je viac zápisník, než normálna kniha. Rozhodne sa s ňou nebude znamenie Panna nudiť. Využije ju, keď nebude mať čo robiť, alebo keď bude chcieť vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Práve to by malo znamenie Panna robiť častejšie, pretože je veľmi upnuté na perfekcionizmus.

Váhy

Vernosť

Táto kniha dokonale ukazuje to, ako sa vyrovnať s tým, keď sa mení celý svet a spolu s ním aj osoby, ktoré na tom svete žijú. Pre Váhy ideálna kniha, pretože im zodpovie otázky, na ktoré hľadali dlho odpoveď. Nerozhodné znamenie, ktoré sa možno vďaka tejto knihe rozhodne, ako bude vyzerať jeho budúcnosť.

Škorpión

Jediná žena v miestnosti

Silný román, ktorý si všetkých hneď získa. Je založený na životnom príbehu Hedy Lamarrovej. Škorpióni majú radi krásu, napätie a vzrušenie – môžem zaručiť, že v tejto knihe nájdu všetko, čo hľadajú.

Strelec

Jemné umenie mať veci v p**i

Kniha, ktorá podporuje osobný rozvoj a ukazuje, ako sa prestať riadiť nejakými pravidlami. Toto znamenie ju potrebuje tak veľmi, že by si ju malo hneď teraz kúpiť a prečítať. Na to, že Strelec srší optimizmom, sa aj veľa trápi – táto kniha mu pomôže.

Kozorožec

Tisíc a jeden vtip po 50 rokoch

Táto kniha sa venuje vtipom od ich vzniku až po súčasnosť. Kozorožec by si ju mal prečítať, aby do svojho života vtiahol aspoň trochu humoru. K jeho povahe bude táto kniha ladiť a budú sa vzájomne dopĺňať.

Vodnár

Voľný pád

Strhujúci triler, od ktorého si nebudeš chcieť dať prestávku. Knihu zhltneš za jeden deň a budeš smutná, že si ju tak rýchlo prečítala. K povahe, ktorú má Vodnár, sa táto kniha dokonale hodí, pretože ho zaujme už na prvý pohľad peknou obálkou, no príbeh ho očarí ešte viac.

Ryby

Uprostred noci sa chcem ísť prejsť

Táto kniha zobrazuje súčasnú poéziu a spája vnútorné reakcie autorky na spoločnosť. Znamenie Ryby by si ju malo prečítať, pretože potom dokáže lepšie chápať svoje pocity a búrky, ktoré sa vnútri neho nachádzajú.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHoroskopy