Ktosi raz povedal: “Nikdy sa nebojte začať niečo nové. Nezabudnite, že archu postavili amatéri, kým Titanic profesionáli.”

sergey-zolkin-38884

Foto: unsplash.com

Niekedy sme v pokušení vzdať sa, pretože to, čo práve robíme, nefunguje. Keď sa tak stane, je načase vyskúšať niečo nové. Kým sa budeme posúvať stále dopredu, nebudeme mať núdzu o nové príležitosti.

Sny a ciele však nestačia. Potrebuješ aj riešenia na zdolávanie prekážok, na ktoré cestou natrafíš. Ak vieš, čo treba robiť, tak to sprav! Ak sa máš naučiť, ako vytrvať a nevzdávať sa, musíš si osvojiť aj to, ako prijímať nové veci.

ian-schneider-39678

Foto: unsplash.com

Často hovorievame, že chceme zažiť niečo nové, a keď sa tie veci objavia, vydesia nás. Kým však budeme lipnúť na starých metódach, vzťahoch a spôsoboch myslenia a odmietať prijať nové, nebudeme v živote napredovať.

Neboj sa prijať to, čo ti život prináša aj na úkor toho, že sa občas budeš musieť vzdať vecí, ktoré prídu tvojmu srdcu milé. Ak jediné čo chceš, je byť šťastná, tak si choď za tým.
meiying-ng-71590

Foto: unsplash.com

Ak sa chceš v živote posunúť vpred, prvá vec, s ktorou sa musíš vysporiadať je strach z toho, čo si o tebe iní myslia. Svojimi rozhodnutiami sa často snažíme páčiť ľuďom. Neriadíme sa túžbami svojho srdca, ale chceme sa zapáčiť iným, pretože túžime po ich uznaní. Záleží nám na tom, aby nás mali radi. Jednoducho chceme zapadnúť bez toho, aby nás niekto posudzoval, kritizoval, či negatívne o nás hovoril. Nepodľahni tomuto tlaku. Nie je dôležité, čo si o nás myslia druhí. Nie je dôležité zapáčiť sa im a túžiť po ich uznaní. Musíš sa vzdať pocitu, že nie si dosť dobrá.

Ak sa zbavíš tejto veci, ver mi, budeš dosť silná na to, aby si zvládla hocičo ostatné, čo stojí v tvojej ceste za šťastím a úspechom a niečím novým.


 

A preto, moja milá kamarátka, chcem ťa povzbudiť v tom, aby si postupovala vpred – tak ďaleko a rýchlo, ako vládzeš, bez toho, aby si sa vzdala, keď sa ocitneš pred výzvou, ktorá si bude vyžadovať úplne nový prístup.

“Nikdy nie ste pristarí na to, aby ste si vytýčili nový cieľ alebo začali snívať nový sen.”
C. S. Lewis

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.