Žena objíma chlapa
Pexels/Ekaterina Nt

Sú len 2 typy žien. Tie, ktoré milujú všetky prejavy lásky od partnera, najmä, ak nimi prekvapí. Zahŕňa to ideálne kytice ruží, vyznania od srdca, večere pri sviečkach či zverejňovanie spoločných fotiek na Instagrame. A potom sú tu ženy, ktoré sa na takéto „gýčoviny“ nepotrpia a k životu nepotrebujú scénky ako z filmov. To však neznamená, že by sa im v duši aspoň trochu nepotešili. V každej z nás sa totiž skrýva romantička.

Už keď sme počúvali v škôlke rozprávky, vedeli sme, že princ bude odvážny hrdina, ktorý pre princeznú spraví čokoľvek. Neskôr sme počúvali zaľúbené piesne, ktoré speváci venovali svojim nežným polovičkám, a o tom, koľko filmov v nás prebúdza trochu závisti, ani nehovoriac. Niet sa čomu čudovať, že mnohé z nás snívali o chlapovi, ktorý bude vedieť, ako nám splniť sny.

Pár v mori
zdroj: Pexels/Heather Drummond

Ty romantička, on …

Nuž, zabudli sme na to, že nie všetci muži sú takí. Kým frajer tvojej kamošky jej každý týždeň nosí kvety a varí večere, ten tvoj nemá poňatia o tom, čo slovo romantika vôbec znamená. Zatiaľ, čo ty dokážeš zo seba vypustiť dojímavé desaťminútové vyznania na počkanie, on sa zmôže na „ľúbim ťa“ a nechápe, čo viac by si ešte chcela počuť. Veľmi by si chcela, aby to bolo opačne.

Aby bol on ten, ktorému napadne, že by ti mal kúpiť aspoň jeden kvietok len tak či ťa inak prekvapiť, aby ti dal najavo, čo pre neho znamenáš. Ale si si istá, že to nerobí iným spôsobom? Vieš, dôkazy lásky sa totiž skrývajú v mnohých iných veciach. V každodenných maličkostiach, na ktoré možno zabúdaš, no ak by ich nerobil, uvedomila by si si, že to nebola samozrejmosť. Každý totiž dáva svoje city najavo inak.

Dvojica si pozerá do očí a žena drží balóny
zdroj: Pexels/Anna Pou

Nemusíš byť smutná, že ti nepripraví večeru pri sviečkach. Kto povedal, že vo vzťahu nemôže byť romantička žena a muž ten, ktorému sa tá pozornosť dostane? Ak ho miluješ a teší ťa robiť mu radosť, tak to rob. Ty hľadaj jeho prejavy „romantiky“ v detailoch, ktoré hovoria za neho.

V momente, kedy ti zaleje čaj bez toho, aby sa musel pýtať, ktorý máš rada. Keď je ochotný ísť po teba v noci, lebo sa nemáš ako dostať z práce domov. Vtedy, keď sa venujete spoločným aktivitám, pri ktorých ste šťastní. Keď ťa podporuje v snoch a rozosmieva ťa, ak si smutná. To je viac, než milión ruží.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating