Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Láska a vzťahy sú komplikované, no aj cez to tak krásne, že každý z nás túži po vzťahu, ktorý bude trvať naveky. Romantika však časom vyprcháva a ľudia o svoj vzťah nebojujú tak, ako kedysi. Existujú však praktické a ľahké romantické tipy, vďaka ktorým bude váš vzťah stále viac a viac silnejší. 

Malé prekvapenia pre radosť

Po prvých mesiacoch či rokoch už iskry nelietajú tak, ako na začiatku. To, že si už vo veľkom neprejavujete lásku a nerobíte šialenosti neznamená, že sa nemilujete. Aby ste jeden druhému dokázali, že sa stále ľúbite, robte si navzájom občas malé prekvapenia. Dostať ružu iba tak, z lásky poteší každú ženu. Alebo ak dostane čokoládu, ktorú má rada. Ty jemu priprav obľúbené jedlo či dezert, alebo mu kúp lístky na film, ktorý ho zaujal.

Majte malý spoločný sen

Ak máte rovnaký cieľ a spoločnými silami si za ním idete, spojí vás to ako partnerov oveľa viac. Nehovoriac o tom, akí šťastní budete, ak sa vám sen splní. Ak chcete navštíviť nejaké mesto, spoločne si naň sporte peniaze. Ak sa chcete dať do formy pred letom, podporujte jeden druhého. Ste jeden tím, ktorý si ide za svojím cieľom, vďaka čomu máte úlohu, ktorá vás spája.

Trávte čas oddelene

Ak budete tráviť všetok čas iba spolu, rutina do vášho vzťahu zavíta veľmi skoro. Nezabúdajte ani na svojich priateľov a trávte voľný čas aj s nimi (ale nie všetci spoločne). Vyraz na beauty deň s kamoškou, a on nech pokojne ide na ryby s kolegom. Takto si nie len oddýchnete, ale budete si aj viac vážiť spoločný čas.

Pracujte na projektoch spoločne

Tvorte niečo spolu, iba vy dvaja. Vymaľujte si izbu, postavte vtáčiu búdku, vyrobte niečo užitočné. Takto budete svoj spoločný čas tráviť zaujímavo, nerutinne a zábavne. Rovnako tak sa naučíte niečo viac aj o sebe – kto je v čom šikovnejší a ako dokážete pracovať v tíme. Nemusíte niečo tvoriť, môžete sa spoločne prihlásiť aj ne nejaký kurz, ktorý vás niečo naučí.

Nechajte partnera stráviť deň tak, ako si to želá

Poznáte to, keď má jeden z partnerov koníčky, ktoré toho druhého nezaujímajú? Nuž, ak sa milujete, musíte ich navzájom rešpektovať. Ak je šťastný jedinec, je šťastný aj pár. Obetuj deň voľna na to, aby ste ho strávili tak, ako chce partner. Na oplátku by ti to mal dopriať aj on.

Metóda 3-1

Niekedy sa vo vzťahu stáva, že jeden z partnerov má pri výbere aktivít či iných spoločných rozhodnutí vždy posledné slovo. Netreba zabúdať, že vzťah je o kompromisoch, a tak by sa mali obaja vedieť tomu druhému prispôsobiť. Ak sa neviete zhodnúť, existuje metóda, ktorá sa dá aplikovať na rôzne smery. Napríklad, ak chce ísť jeden do kina, dá tomu návrh na 3 filmy, ktoré aktuálne premietajú. Ten druhý tak má právo konečného jedného výberu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating