Pár na pláži
Pexels/Yan Krukov

Ako vzniká medzi ľuďmi láska? Je to niečo, čo sa dá naozaj vytvoriť na prvý pohľad? Hrá v tom rolu fyzická príťažlivosť, rovnaký zmysel pre humor, životný štýl či hodnoty? Povedala by som, že je tam potrebný kus zo všetkého. No aby sa vzťah naozaj prehlboval a bol silnejší, dôležité sú aj spoločné aktivity. Keď sa na ne zabúda, nastáva problém.

Kým pre jeden pár sú samozrejmosťou a súčasťou jeho bežného dňa, ten druhý zabúda, aké podstatné je tráviť čas vo dvojici. No nie ležaním na gauči a sledovaním sociálnych sietí. Keď sa do seba ľudia zamilujú, častokrát hovoria o tom, čo majú spoločné a medzi to patria aj rôzne aktivity. Nezáleží na tom, či je to šport, rybačka, turistika, PlayStation, zberateľstvo, … ide o to, aby robili to, čo ich baví dvojnásobne, ak sú vedľa seba.

Dvojica v aute
zdroj: Pexels/Jonathan Borba

Spoločné aktivity nemajú len vyplniť čas

Jasné, vďaka nim ho trávite zmysluplnejšie, no pre vzťah je to ešte viac dôležité, než sa môže zdať. Uvedomíte si, že to, čo máte radi, vás spája, môžete sa vzájomne posúvať vpred, aj sa veľa nasmiať. Každý moment prehlbuje vašu lásku. Nejde o to, aby ste len zabili čas, ale aby ste si vďaka nemu uvedomili, aké vzácne je nájsť niekoho, kto je na rovnakej vlne. Ba dokonca, niekedy to môže doslova zachrániť vzťah, ktorý sa rozpadá.

Viem to, lebo jeden príklad som videla na vlastné oči. Moja priateľka, roky zadaná, zažívala s manželom dlhodobú krízu. Výčitky, ktoré vlastne za nič nestáli, málo komunikácie, stereotyp. Pýtala si odo mňa radu, a všetko, čo som jej povedala, bolo, nech sa začnú úprimne rozprávať o tom, kde vidia problém a aké by mohol mať riešenie. Alebo nech si nájdu novú spoločnú aktivitu. A aj keď komunikácia viazla, predsa len sa rozhodli prihlásiť na tanečný kurz pre páry.

Muž objíma ženu
zdroj: Pexels/Eko Agalarov

Desať lekcií prešlo ako voda, no po nich mi vraví, že to nebolo len o tom, aby sa tam hodinu potili. V skupine s ostatnými pármi sa veľa smiali, našli si nových priateľov, vyrazili s nimi na drink a potom sa s manželom dlho rozprávali o tom, čo zažili, čo bude.  Jednoducho, prišlo niečo nové, čo ich spojilo a pomohlo to v smere, ktorý neočakávali. Ktovie, aké vzrušujúce pohyby sa tam naučili.

Takto sa ešte viac zblížite

Všetko, čo chcem, aby si si vzala z tohto článku je uvedomenie si, že každá minúta, ktorú s partnerom stráviš pri niečom, čo vás napĺňa, nie je len o zážitkoch či vyplnení rozvrhu. Je to aj o tom, že občas aj obyčajná záľuba môže mať veľký vplyv na vašu budúcnosť a na to, ako jeden druhého vnímate. Tak ten čas nestrácajte a venujte sa tomu, o čom sa budete pred spaním s nadšením rozprávať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating